Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Minek kell iskolalóra martingá...

Minek kell iskolalóra martingál, feszítőzabal, meg farmarting?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a lovazást, ezért nem nagyon értek még hozzá, tegnap, egy új helyen lovagoltam ahol az iskolaló amin lovagoltam tele volt aggatva ilyekekkel. Egy kicsit utánaolvastam ezeknek, de nem jöttem rá, hogy egy iskolalónak miért van szüksége ezekre.

2018. aug. 18. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem "kell". Azt hiszik, hogy csak ezzel lehet kordában tartani a lovat, hogy csinálja, amit akarnak. Az ilyen helyeken nem ismerik a kölcsönös tisztelet, vagy a bizalom fogalmát, erőszakkal hajtják maguk alá a lovat - sokszor sikertelenül.
2018. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De, ha nem "kell" akkor mire használják? Mire megfelelőek ezek az eszközök?
2018. aug. 18. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

A farmatring még érthető, ha golyó a ló, akkor elkelhet. Még egy martingál is belefér, ha hajlamos szár ellen menni, és jól be van állítva. Vi3a feszítő zablát nem értem. Egyik ok, ha a ló igényli, akkor nem kezdőknek való, 2 tök fölös a martingál, mert a kettő együtt igen durván hathat. 3. kezdő, bizonytalan kezű lovasnak szakmaiatlan éles zablát adni, mert több kárt okoz, mint hasznot. Lehet ha nem lenne szétszedve a szája, akkor nem kéne se a martingál, se a feszítő. Mellesleg az oldja meg így a problémát, aki vagy lusta beletenni az időt és energiát, hogy átlovagolja a lovat, vagy egyszerűen nem ért hozzá.

Inkább kerüld ezt a helyet.

2018. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát engem is elégé zavar,hogy ennyi mindent használnak, de csak ezen az egy lovon, amin a kezdőket oktatják, néztem képeket a lovarda oldalán és a többin soha sincs ilyesmi ,csak nála.Amúgy már több helyen jártam és eddig itt elég jó az okatás, szerintem:).
2018. aug. 18. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha ezt művelik a lóval, amit a kezdők alá raknak, akkor nem győzöm hangsúlyozni, NEM JÓ AZ OKTATÁS.
2018. aug. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Farmatring arra jó, hogy a dagi lovak on ne csússzon előre a nyereg, lovaglástechnikailag nincs befolyásoló ereje.

A martingállal addig nincs gond, míg jól van beállítva. Arra való, hogy a ló ne tudjon szár ellen menni.

2018. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2018. aug. 18. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Martingál, farmarting nem gáz. Feszítő, iskolalóra alapból felesleges kezdőnek meg aztán ultra nagy szar dolog. Vannak helyek ahol a veiroter 6 féle fásli valamiféle fétisként jelen van érthetetlen okból. Nekem akedvencem a téli fülvédős megjelenés.
2018. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Farmatring teljesen érthető, némelyik lóra muszáj az alkatából adódóan. A martingál is megkönnyíti a helyzetet néha, a feszítőzablát viszont nem értem. Ha normálisan be van lovagolva (márpedig egy iskolalónak elméletileg be kéne lenne...), akkor semmi szükség nincs rá. Ha van rá szükség (szerintük), akkor az nem kezdők alá való ló. Érdemes elgondolkodni egy másik helyen szerintem.
2018. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!