Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány futószáras óra után...

Hány futószáras óra után engeditek el a lovasokat? Mik a kezdők tipikus hibái?

Figyelt kérdés

2018. aug. 20. 17:05
 1/8 Horses1130 ***** válasza:
48%

A kezdők gyakori hibái hogy nem tudnak a lovon fixen ülni.

Egy pár óra után már biztos hogy mehetsz

2018. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"Hány futószáras óra után engeditek el a lovasokat?"

Mikor már magabiztosan, hibák nélkül tud lovagolni.

2018. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
73%
Én gyerekeket tanítok, náluk is egyén függő, valakit 4-5 óra után sem merek elengedni, míg másokat 2 óra tartása után. A gyerekek legygyakoribb hibái, hogy félnek, illetve túl merevek. Vannak akiknek szörnyű egyensúly problémáik vannak, de az első válasz is előfordul.
2018. aug. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
A kezdők tipikus hibái, hogy ilyen és hasonló kérdésekkel fordulnak külsős segítségért, amikor nem is ismerük akiről szó van. Mert kedves kérdező az sem mindegy, hogy napi szinten ül valaki lovon, vagy csak hetente. Továbbá semmit sem tudunk ròlad, erősségeidről, hátrányaidról.
2018. aug. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem látom elég stabilnak kengyel nélkül és kengyellel is. Sajnos sok kishaladót akik máshonnan jöttek vissza kellett tenni futószárra, mert nem voltak fixek, kengyel nélkül pattogtak, illetve szemmel láthatóan a ló szájába kapaszkodtak. A helyes lábtartásra is nagy hangsúlyt fektetünk a lovardában.
2018. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kb 3hónapig voltam futószáron, mert nem ment a könnyű ügetés. Amint ráéreztem rá kb 2-3órára engedtek el körkarába a többiek között.
2018. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na most kezdjük ott, hogy a futószár nem ciki.

Én is visszaülök időnként egy kis gimnasztikára.


Hogy kezdő lovas mimor mehet teljesen egyénfüggő. Van akinek rövidebb idő kell és ráérez, van akinek picit több.


Tipikus hiba azoknál a lovasoknál fordul elő, akiket elégtelenül tanitottak: pattogás (nincs velemenő mozgás, merev testrészek), szájába kapaszkodás-egyensúly hiba (nem a kengyel és nem is a ló jóindulata tart fent (bár sokakat igen)) és az ebből adódó biztonságérzet-csökkenés.

Illetve marha türelmetlenek is tudnak ám lenni.

2018. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
En kihagytam a futoszaras lovaglast. :D Es sosem ertettem, mire jo. Borzalmas lehet korbe-korbe jarni a lonak es a lovasnak is. Tuti nem ultem volna lora 1-2 ora utan.
2019. aug. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!