Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lónak csípések ellen...

Valaho l kérdése:

Egy lónak csípések ellen mekkora dózisban és hogyan kell calciumot adni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 24. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

A kálcium NEM véd a csípés ellen.

Hisztamint kell adni.

2018. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
A kálcium nem jó allergiás reakció ellen.
2018. aug. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
A kálcium embereknél sem hatásos csípések esetén, nemhogy egy lónál. Honnan vetted, hogy azt kell adni neki? Ne légy felelőtlen! Mire gondoltál? Adsz neki pár darab kálcium tablettát? "A lovakat megcsípik, ugye?"
2018. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ki az a kretén, aki a jó válaszokat sorra lepontozza?
2018. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom egy calcimusc hívő... Ismerettségi körben is van olyan, aki az allergiás gyereknek calcimusc-ot ad szájon át, nem is tart otthon antihisztamint. Szerinte ez jó és hatásos, az antihisztamin meg valami erős gyógyszer, amitől baja lesz a gyereknek. És meggyőzhetetlen, pedig most már a csapból is ez folyik.
2018. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Hiába pontoztok minden válaszolót lefelé. Nem csodálkozom, mer ez az elterjedt, hogy csípéses allergiára Kálciumot kell inni.

Egyébként kérdező, arról egyáltalán nem írtál, mennyi rovar, és mi csípte meg a lovadat. Mert nagyon nem mindegy. Ha durván összecsípkedték a darazsak, vagy méhek, akkor inkább orvost hívj. Ha csak egy-kettő, azzal nem kell foglalkozni. Azt sem írtad, vannak-e tünetei.

Így elég nehéz válaszolni.

2018. aug. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Jah, most látom, hogy mégis igazat adtok nekünk. Köszi! 77-es vagyok. Elég durván le voltunk pontozva.
2018. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mindenki nyugidjon meg!

Szerintem nem felelőtlenség ha valamit nem tudok és utána járok... És mivel mi emberek sem így az állatok sem egyformák! Van akinek igen is használ a calcium akár csípés ellen is és van akinek nem!

És szerintem ha adok neki 1 tablettát a vizében nem fogok neki ártani! Senki nem tudja a hátteret csak egyből megy az okoskodás... 1 szimpla kérdést tettem fel aki csak a másikba tud állni vagy lehordani az inkább facebookozzon tovább!

2018. aug. 24. 20:29
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Akkor olvasd el a 6-os válaszom, és légyszi írd le!
2018. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én magam sem tudom pontosan hogy mik csípték meg de tegnap estére a ló mindkét válla tele volt kis kiütésekkel és a nyakán is részben.. Hívtam az orvost aki annyit mondott hogy lehetséges hogy valamilyen rovar csípésre allergias
2018. aug. 24. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!