Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Használható e lovaknál a gyí,...

Használható e lovaknál a gyí, illetver a gyiá, stb hasonló szavak, illetve használja e valaki?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki egyik alkalommal kijelentette hogy ezeket a szavakat nem használják a lovaknál, illetve soha nem is használták, idézem: "valamelyik idióta kitalálta, és azóta mindenki ezt hiszi". Namármost az én véleményem szerint ez nettó hülyeség (persze ha tévedek azt is elfogadom). Esetleg ha valaki tudja ezeknek a szavaknak az eredetét, illetve, hogy hol mikor és kik használták, esetleg használják, annak megköszönném a válaszát. Esetleg olyanok is jelentkezhetnek akik használják. Milyen más egyéb vezényszavakat használtok lovaknál, függetlenül attól hogy mire használjátok a lovat? Esetleg olyan amit csak ti használtok? Bármi jöhet, de azért a két kérdéses szóra volnék kiváncsi elsősorban. :)
2018. aug. 29. 12:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mi volt az a szó amit használtatok?
2018. aug. 29. 13:43
 12/16 anonim ***** válasza:
80%
Gyí, gyia és társai inkább fogatos , kocsis lovaknál használatos. De manapság klalkkogás,csettegés amivel indítod és a ssss vagy füttyszó amivel Meg állítod,3 illetve még szokásos a jármódok neveit mondani (lép, üget,vágta).
2018. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszönöm mindenki válaszát. Persze még írhatnak páran hogy ki milyen kifejezéseket, hangokat használ :)
2018. aug. 29. 21:17
 14/16 anonim ***** válasza:
Én csettegni szoktam, bár ezt leginkább akkor ha azt akarom, hogy ide jöjjön hozzám. Csettegek párat és már jön is. Lovaglásnál meg a cuppógást szoktam.
2018. aug. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
66%
Valóban szerintem mindenki azt használ, amit akar; meg lehet bármilyen hangjelzést tanítani. Én is inkább csak "lépés, üget, vágta" szavakat, lassításra füttyöt, fokozásra csettegést használok, illetve hallgat a jószág valamelyest a nevére, arra hogy "nem" és arra hogy "gyere". Rég hallottam azokat, amiket említesz de ez korántsem jelenti azt hogy kikoptak volna a használatból.
2018. aug. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nálam a lép, üget, vágta vezényszavak vannak. Ha lassít akkor mondom hogy tovább. Lépésben akarom felvenni akkor lépés és a s betűt megnyomom egy kicsit lépésssss. Meg a hó szóra abszolút megáll rögtön
2018. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!