Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti vadászvágtában vagy munkavá...

Ti vadászvágtában vagy munkavágtában tanúltatok lovagolni?

Figyelt kérdés
Ti,hogy tanúltátok a vágtát, kikönnyítve vagy ülve? Ma volt életem első vágtája, mondta az oktató,hogy könnyítsek ki és vágtáztunk, hát nem mondanám,hogy jó volt de mégiscsak ez volt az első. Hogyan könnyebb vágtázni tanúlni ülve vagy kikőnnyítve? Ti hogyan tanúltatátok a vágtát?

2018. aug. 30. 20:48
 1/3 sassszem ***** válasza:
100%
Én régen voltizs hevederen tanultam meg vágtát. Mivel te kezdőd vagy előtte javasolt az iskola vágtában tanulnod, mert úgy könnyebb. Majd ha' már megy az iskolavágta, akkor érdemes megtanulni de a vadász vágtát, amikor kikönnyítesz a nyeregből.
2018. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltige hevederben futószáron idomítóülésben. Az idomítóülésben azért is jobb tanulni, mert kisebb eséllyel fogsz a ló szájába kapaszkodni.
2018. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem "ülve" tanulsz az semmit nem ér. Munkavágta a ló mozgásformájára vonatkozik, kezdők mindenhogyan max munkavágtáznak az iskolalovakkal, tekintve hogy nincs középvágtához, összeszedett vágtához képzettségük. A te ülésed van a (2 pontos, azaz a könnyített) vagy az idomító, (amikor ülsz). Ha 2 pontosba tanítanak az elején csak a ló szájában keresnél támpontot ami nagy baj.
2018. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!