Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én vagyok a béna, vagy tényleg...

Én vagyok a béna, vagy tényleg lehetne kedvesebb velem a lovas oktatóm?

Figyelt kérdés
Több mint 6 év kihagyás után kezdtem el újra lovagolni, de el is mondtam az edzőnek, hogy milyen "alapom" van (futószár nélkül ment régen a lépés és az ügetés pár óra után, vágtázni viszont nem tanítottak, így hamar befejeztem a lovaglást). Így elég felkészületlenül ért, hogy pár kör séta után már rögtön ügetni kellett, aztán különböző alakzatokat is csináltam, holott fedeles lovardában sem lovagoltam még soha. Szerencsére tudtam irányítani a lovat, viszont ügetésnél mindig megkaptam, hogy hamisan csinálom, és mivel folyton a hibáimat sorolta az edző, ha a közelében voltam már akkor éreztem, hogy megint kiestem a ritmusból. Ráadásul a pálcaváltás is zavart, nem értettem miért kötelező a pálca, régen sose lovagoltam pálcával. Én nem tudom milyen hamar lehet visszanyerni a korábbi tudást -már ha az jó-e egyáltalán-, de én 2 óra elteltével se éreztem tökéletesnek az ügetési stílusom, és nagyon nem esett jól az a lekezelő stílus "hogy hát ez miért nem megy rögtön". De ezeket még normálisnak is éreztem kb., mert tényleg jó, ha megmondja mi a hibám. Viszont amikor kifelé vezetve a lovat mondtam, hogy nem tudok lenyergelni, mert anno ezt sem tanították meg nekem, akkor fel volt háborodva, hogy milyen dolog ez, meg mit képzelek, hogy majd ő megcsinálja helyettem.. Végül is gyorsan megmutatta az egészet, odadobta nekem a nyerget és a kantárt, hogy rakjam el, ő meg bezárta a lovat, és el is ment. Jövőhéten is lesz vele órám, de őszintén szólva már nem igazán várom..

2018. szept. 20. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd ott, keress másik lovardát. ííííí
2018. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarod, akkor ne menj el.


A te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz. Őt pedig egy szolgáltatásért fizeted, amivel nem voltál elégedett.


Bunkó volt, igen, és nem a lovas szintednek megfelelően kezelt.

2018. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló cipőben járok, régen nem lovagoltam, de már nagyon szeretnék megint beiratkozni. Szeretnék végre jól megtanulni, a legutóbbi helyen nem sok mindent tanítottak, csak elügetgettem a lovon. Nyergelni sem engedtek, illetve hát sosem csinálhattam.

Ez a dolog amit a végén írtál elég unszimpatikusnak hat nekem. Nem tudom, hogy csak rossz napja volt, és rajtad vezette le. Az egy dolog, hogy sorolja a hibákat (többek között ez a dolga), de a bunkózást nem kötelességed elviselni.

Adj neki még pár esélyt, de ha nem érzed jól magad keress más helyet. Nem könnyű jó edzőt találni, aki szakmailag és emberileg is jó a munkára, és hosszú távon csak úgy tudtok együtt dolgozni ha jól köjöttök.

2018. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Plusz te azért mész, hogy jól szórakozz.


Ha nem érzed jól magad, akkor meg mi értelme? Keress egy jobb hangulatú helyet ;)

2018. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is nagyon antipatikus az egész hely, ahogy olvasom.


Mindenképp menj más helyre!

2018. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Ha "béna" lennél, azaz kicsit ügyetlenebb, lassú felfogású, akkor az edzőnek alkalmazkodnia kellene.

Te semmiben nem vagy hibás, és 6 év alatt eléggé berozsdál a lovastudás, pláne ha kezdőként hagytad félbe.

2018. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Magyar lovazásnak 2 fő problémája van.


1:itt már mindenki lovasedző, oktató, belovagló, kovács. Ezeknek az embereknek legalább a 80 százaléka kontár


2: a lovasok is olyanok ha bármit mondd nekik az edző, nem nyalja ki a valagukat egyből rohannak máshova, sok nem nem isakar megtanulni lovagolni, Qurva sok türelem kell hozzájuk, szenvedsz velük aztán ősztől tavaszig nem látod majd indul minden előlről és az edző a szar h féléves megszakításokkal, heti egy alkalommal miért nem vágtázik még.. Itt már egyik oldalon se lehet normális embert találni.

2018. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

#7-es, fura, én sose nyaltam fényesre az edzőm csizmáját.

Ő se bánik porcelánbabaként velem.


De a kölcsönös tisztelet megvan, és ő is képes pontosan felmérni a képességemet, és az alapján osztja a feladatokat.

Én pedig bízom benne, így okom sincs megkérdőjelezni bármit.


Én se voltam profi nyerges, amikor először odakerültem, ezért szóltam, és ő türelmesen megmutatta, hogy hogy kell rendesen csinálni, hogy pucoljam le a zablát, és hova vigyem.

2018. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még az első alkalommal csak megbeszéltük a dolgokat, akkor tök rendes volt, beszélt egy csomót a lovakról, megmutatta mi merre van, úgyhogy szimpatikusnak tűnt meg tapasztaltnak, mert jár külföldre meg versenyeztet is. A hely is nagyon tetszett, így 10 alkalmat előre kifizettem, így 5 ingyen van, ha az árakat nézzük. Így biztos menni fogok már csak ezért is, de legfőképp mert magát a lovaglás részét nagyon élvezem, a lovak is cukik, és annyira még nem törte le a kedvem az oktató, bár nem tudom mi lesz a későbbiekben, pl. vágtázni biztos nem fogok futószár nélkül "parancsra". Meg a lenyergelést is szívesen megcsináltam volna, ha tudnám hogy kell, de inkább szóltam azért, én legalábbis így éreztem helyesnek, azt meg már kevésbé, hogy ilyen választ kaptam, pedig még szívesen besegítenék is meg akármi.. De ma meg se szólaltam, ha csak nem volt muszáj, pedig szeretném azért jól érezni magam, mondhatni otthonosan, legalábbis én hosszútávra képzeltem. De most így eléggé ilyen alárendelt bénának érzem magam, és nem hiszem hogy ez a későbbiekben jó lesz így..
2018. szept. 20. 22:08
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Pedig ez van. Boldog-boldogtalan edzősködik és mindenféle hülye lovagolni jár de magtanulni igazán egyik sem akar csak jó elmondani a klubban. Meglehet nézni egy külföldi órát meg itt egyet, normális helyen úgy kezdik h pucolás, ló megismertetése itt meg aládteszik a lovat, végzel leugrasz róla aztan szaladsz haza. Nyilván annak isoka lehet h a kérdező megkapta ezeket, csak kiszinezve adja elő. Menj el máshova lovagolni ott se lesz jobb, mivel a bérlovasokat nagyívből leszarják (sajnos).
2018. szept. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!