Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen a lovon nincs meg az...

Ezen a lovon nincs meg az egyensúlyom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lovat szoktam lovagolni. Minden más lovon, akin eddig ültem tök jól ment az ügetés, kényelmes volt, stb, viszont az ő ügetését egyszerűen utálom. Nagyokat lép, nem is egyenletes, gyakran helyezgeti a farát. A tanügetését alig tudom kiülni, kengyel nélkül állandóan le akarok fordulni, ez más lónál nincs így.

Egy darabig még tuti őt fogom lovagolni, segítenétek, hogy hogy tehetném kényelmesebbé magamnak?


2018. okt. 14. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod rendesen ellovagolni, akkor mindenképp rajta ülj még egy darabig. Ne kényelmesebbé akard tenni, hanem stabilabbá. Még néhány óráig szenvedsz, feszíted az izmaidat, ahogy tudod, és majd hozzáerősödsz. A nagyokat lépő lovakkal nekem is volt problémám, egyik napról a másikra átraktak egy Arabról valami kilométeres magas, lomha sodrottra, aztán ezeket váltogattam óránként. Elég vicces volt, mire megszoktam. :D
2018. okt. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát kényelmessé nem, de egyenletessé tudod tenni. Tessék rövidebb szárat fogni, és hátulról a csizmával neked megszabni az ütemet. Rögtön a fenekét sem fogja riszálni, ha ott a két csizmád, és nem engeded a farat be/farat ki feladatot. Amerre pucsít, onnan tolsz, a másik oldalt zárod, hogy egyenesen menjen.

És mindig gondolj arra, hogy eljön még az a nap, amikor hálás leszel neki :)

2018. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!