Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem birom meghúzni a hevedert...

Nem birom meghúzni a hevedert a lovon. Mi ajánlott ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy lovam, aki felnyergeléskor problémás, nem engedi, hogy meghúzzam a hevedert! Szerintem furás, vagy érzékeny ott a bőre. Nem fáj neki, nincs kitörve. Vagy csak a meghúzást nem bírja, nem tudom. Átlagban fokozatosan húzoma hevedert, de még az benne a legrosszab, hogy a felrántószíj első lyukába sem birom meghúzni, mert ha hozzá ér hasához a heveder, akkor elszaladna, topog, ágaskodik, hátra vagy előre szökik, nem tudom mit csinálhatnék.(Próbáltam vele azt, hogy ha sikerült meghúzni a hevedert, úgy hogy meg is állt egyhelyben megjutalmaztam, de következő alkalommal ismét ugyanazt a játékot játszotta. Amúgy a heveder nincs megszakadva, mármint nem csípja be a bőrét. Mit javasolnátok? Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 18. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáltad máshol meghúzni? A lovardánkban van egy kanca, akinek a nyergelőhelyen nem lehet meghúzni a hevederét, mert anno vemhesen nagyon meghúzták neki és azóta nem hagyja. A fedelesben viszont már úgy húzod, ahogy akarod.
2018. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég erősen hevederiszonyos lesz.

Alapvetően itt: "ha sikerült meghúzni a hevedert, úgy hogy meg is állt egyhelyben megjutalmaztam" nem jártál messze a valóságtól,de ennyire tiltakozó ló esetében nem elég egy-két alkalommal eljátszani, hanem megeshet, hogy hónapokig kell vele dolgozni ezen.

Ne egy-két alkalommal húzz hevederen, hanem többször!

Először pl. húzd meg annyira, hogy az oldalának simuljon. hagyd úgy. Simogasd meg, vagy csinálj valami mást, kicsit tereld el a figyelmét. MAjd ismételten húzz a hevederen, és megint valami mást csinálj.

Ezen csak a türelem segít, még annál is több, mint amit elgondolsz. Könnyű elrontani egy lovat, de kinevelni belőle, na az már művészet.

Érdemes csak ezt gyakorolni vele, és ha lehet, sose csináld egyedül.

2018. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A bokszban próbáltam már, de ott is ideges a heveder húzáskor. Esetleg ne próbáljak meg szőrmét tenni a hevederre? Hátha az a puha szőrme nem furázzza annyira vagy más érzést ad? Vagy ez nem segít? (csak egy ötlet) Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak! :)
2018. ápr. 18. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy alapos hevederiszony. A szőrmét meg lehet próbálni, de igazából a gond ott van, hogy utál mindent, ami a hevederhelyhez ér. Ami nálunk bevált, hogy jobb kézzel csak hozzáérinted, nem kell lukat sem keresni, semmit, csak érjen hozzá, és közben a bal kezeddel adj egy darabka almát, répát (hosszú játék, ne cukrozz, mert a cukorbeteg lesz). Ha ezt már tűri, és nézeget hátra, hogy a kaja hol marad, első luk, második, stb... Jó esetben át tudod programozni a rossz élményt, ami akár a legelső alkalom is lehetett. Ha ennyire szoros a heveder, vegyél egy nagyobbat, így ugyan magasabbra kell húzni, de nem szorítja rögtön.
2018. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előző tulajdonosa említette, hogy nem bírja a heveder húzást, de hogy ennyire...nem gondoltam volna. Köszönöm a választ! :)
2018. ápr. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!