Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Unokámat-10 éves lány- üdülésü...

Unokámat-10 éves lány- üdülésük során ma és tegnap 1-2. alkalommal lovagolt valahol. Oktatója-a lovak tulajdonosa-szerint olyan ügyes, hogy holnap kilovagolna vele az erdőbe. Gőzerővel ellenzem a leendő programot! Igazam van? Kérem a véleményeteket!

Figyelt kérdés
Láttam már lovasokat, versenyeket. , no meg az instagrammon a mai produkciót is.

2018. okt. 21. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Milyen szempontból aggódsz? Mi a bajod ezzel?
2018. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Pedig az benne a szép. Ha ügyes, hadd menjen, gondolom aki tanítgatja nem fogja belevinni veszélyes helyzetbe. Én is izgulok mikor megy a lány lovagolni, de egyszer eljöttek lovastól látogatóba. Hát csak néztem ahogy felpattan szőrére.
2018. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Nincs. Láthatóan nem értesz hozzá. Plusz nem vagy se az anyja se az apja. Majd ők eldöntik.

Mi az, hogy láttál már lovast meg versenyt? Mit gondolsz 1-2 alkalom után majd versenyen indítják?

Igazad van, kötözködj csak és vedd el az unokád örömét

2018. okt. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezt írtam? Nem.
2018. okt. 21. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha még korábban nem lovagolt, jogosan ellenzed.

2 alkalom lovon ülés (mert az nem komoly lovaglás) után egy felnőttet is felelőtlenség terepre vinni, nemhogy egy 10 éves gyereket.

legalább legyen rajta kobak, ha nem lehet ezt a programot törölni, de ismétlem, felelőtlenség. A gyerek nem tud lovagolni, de 2 lóra ülés után még csak fenn sem bír maradni, bármi történne, súlyos baleset is lehet belőle.

2018. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Én már vagy 6 éve lovagolok, és a 3. évben mentem ki terepre. Ha az unokád még csak most kezdte a lovaglást, nem jó ötlet, hogy már a 2. alkalommal kimegy terepre. Futószáron kezdenek el lovagolni, és ennyi idő alatt nem jó, hogy leveszik róla, engem (is) 2 év után vettek le futószárról. Ez egy nagy hiba az oktató részéről.

Természetesen nem megy már az első alkalommal versenyre, és az oktatótól is jó lenne megérdeklődni, hogy milyen tereplovaglásra gondol (hallottam már olyanról, hogy úgy vezették a gyerekeket)

2018. okt. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Hogy jön az ide, hogy láttál már versenyeket?

Kezdő koromban, talán az 5-6. alkalom körül engem is vittek terepre, hogy megnézhessem a tájat, meg ilyesmi. Vezetőszáron vittek végig, lépésben, egy kicsit ügettünk is hazafelé.

Legyen ő is vezetőszáron, legyen rajta kobak és nincs gond. Nyilván nem vágtázni fognak, meg terepakadályt ugratni, úgyhogy nem kell ennyire túlgondolni.

2018. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%
Óriási felelőtlenség! 1 év után vehetnék le TALÁN a futószárról.
2018. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem! Ez felelőtlenség, lehet bármilyen ügyes az unokád, 2. alkalom után nem mehet még az erdőbe. Mi lesz,ha megugornak a lovak és leesik? A terep elégé veszélyes, egy olyan gyerek számára aki csak 2szer lovagolt. Majd ha már vágtázott és eleget gyakorolta az ügetést, mehet terepre. Én is fél évet rendszeresen lovagoltam, amíg mehettem végre terepezni, akkor is két oktatóval.( én mivel lovas vagyok és tudom, hogy mi az a lovaglás, nem engednék ki egy 10 éves kislányt 2 alkalom után az erdőbe semmiképp....bár én nem szólhatok bele, a ti döntésetek).
2018. okt. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a reagálásokat, különösen a válaszokat(!)! Utólag néhány adalék, tény:tegnap helyben maradt, az előző két napon "lovagolt" először(térd/könyök/fejvédővel),száron, majd nélküle;a szülők kérték a véleményemet,hisz egykor az ügetőn lovam volt,no meg amatőrként a hajtásban "asszisztáltam", a galoppon lebzseltem, úgy vélték,van némi rálátásom a lovas világra; néztem az unokáim videóit,fotóit a lovakon..., a részletek megdöbbentettek, felelőtlen oktatóról(???) informáltak. Ezen körülményeket nem említettem, hisz közreadásuk nélkül szerettem volna megismerni néhány kedves szakértő és tapasztalt lovagló elfogultságmentes véleményét. Üdv!
2018. okt. 23. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!