Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van 2 idős lovunk "bértartásba...

Van 2 idős lovunk "bértartásban", de a tulajdonos már 1 éve nem fizet! Nehéz anyagileg eltartani már nagyon, de nem tudunk mit tenni. Szerbiában van ez a helyzet, itt mások a törévnyek. Valakinek valami ötlete? Olvasd ⬇⬇⬇⬇

Figyelt kérdés
Van 2 idős lovunk! Az egyik 24 éves, a másik 29 éves (nagyon jó állapotban vannak a korukhoz képest). Mind a 2 ló egy licitáción lett vásárolva, egy civil szervezett (menhely!!!) össze adta rá a pénzt, mivel a hölgy aki most jelenleg a tulajdonos...neki ne volt pénze a lovakra (De akinek nincs pénze, miért vesz egy élő állatot?!) Nos a lényeg, hogy a nőszemély, már 1 éve nem fizet. De nem tudunk mit tenni! Mert semmilyen szerződés nem kötöttünk, hogy bértartásbn vannak a lovak, nincs semmi bizonyíték szóval. A lovak úgy kerültek ide, hogy a személynél akinél előzőleg voltak a lovak, "kidobta őket". Vajon miért...mert ez a nőszemély itt sem fizetett, természetes, hogy kidobta, ki akar ingyen lovat tartani? Így sírva jött, hogy csináljunk helyet a lovaknak, megsajnáltuk őket, a lovakat!! Az 24 éves ló Yugosláv bajnok volt akadályugrásban, a másik pedig szintén egy eredményes ló. Ez Szerbia, nincs olyan, hogy 4 hónapig nincs fizetve a bértartás és miénk a ló. Már vágóba is megvették volna, de mi sosem vágunk lovat, a másik meg, hogy képzeljétek mekkor cirkuszlet volna, hogy hú a menhelyes lovak vágóra kerültek. Szégyen a gazdájukra nézve. A nőnek a kezén a nyakán a ló neve van. Fontosabb, mint az egyetlen kisfia, és 1 éve nem érdekli a szerettett lova? MI EZ? Nem írom le a tartozását már. De ez nekünk hatalmas NAGY minusz, vesztesség. KÁR! Mert ezek a lovak esznek, élnek!....gondozva vannak, munkások is rendezik. De miért? Mert szeretjük a lovakat? EZ nem elég. Valamiből fent kell tartani. Nem tudunk velük mit csinálni. Nem lovagoljuk őket. Nekünk ez mind vesztesség. Valaki valami ötletet mondjon. A lovak jó helyen vannak, de a vesztességbe visznek! A menhely el sem viszi, mert jó helyen vannak. De már szerettünk volna egy jó lovat venni, de a 2 idős ló elveszi a helyet stb. Bocsánat a helyesírásért, de remélem érthető. :)

2018. okt. 22. 09:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
A 24 évest én is simán befognám a gyerekek alá sétás, kis ügetős órákra, ha bírja. A 29 éves meg... Talán face-n le lehet írni, hogy mi van, hátha néhány ember beszáll a tartásába. Nem tudjátok karámba rakni egyébként? Ott legalább a szalma nem fogy annyira. Beálló, takaró, aztán hadd éldegéljen.. Meg tényleg szólni kell a menhelynek, hogy egy részét vállalják át, mert nektek nehéz már tartani a lovakat a semmiért, és ennek a ló fogja kárát látni. Legalább valamennyivel szálljanak be! Nekik is jobb, ha kevesebbért segítenek a lovakon, mintha x idő múlva átkerülne oda két idős, girhes állat teljes tartásra..
2018. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem ismerem a szerb törvényeket de az azért feltételezhető, hogy sem úgy van, hogy hozok neked két lovat amiért fizetnem kellene és nem fizetem. Gondolom ilyesmiért ott is felelősségre lehet vonni az illetőt. Van tanú aki tanúsítja, hogy ő hozta? Esetleg hallotta a szóbeli megegyezést a fizetésről? Milyen módon fizetett amíg fizetett? Mert ha utalással az is egy bizonyitek, hisz nem a semmiért fizetett havonta. Stb... el kell gondolkodni mit lehet felsorakoztatni ellene és feladni. A lovakat pedig kihasználni lovaglásra, ilyesmi. Ne az ahhoz tartsátok magatokat amit ő mondott ha nem tartja be a saját elkötelezettségeit.
2018. okt. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem se Szerb se Magyar törvényekkel nincs olyan, hogy valaki papírok nélkül odahoz nektek két lovat amit kötelesek vagytok tartani ingyen. Mert itt éppen most az zajlik. Nincs szerződés, így milyen alapon vagytok kötelesek őket ellátni? Szeretem, imádom az állatokat, de mocskosul kihasználnak titeket és nem két papagájról van szó, hanem két 800 kg-s állatról. Sajnálom őket, de én is azt tenném hogy elvinném a nőhöz és kikötném a háza elé őket.
2018. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

"Ez Szerbia"


Igen, ezért mi itt okoskodhatunk, de igazából nem ismerjük az ottani viszonyokat. Nekem ez az egész történet teljesen szürreális...

2018. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nincs szerződés, sem semmilyen irat. A lovak 2 éve vannak itt. Az első évben még fizetett a hölgy, de az itt probléma, hogy külföldön tartózkodik. Hogy is mondjam, nálunk Szerbiában főként a lovardákban, lovas klubbokban van bértartás, ÚGY, hogy szerződést kötnek. Nekünk ez a lovas udvar nincs leregisztrálva lovardának, hanem egy gazdaság (farm). De szerintem itt is simán lehetne szerződést csinálni, de egyszer régen volt nálunk bértartásban egy ló, akkor lókoncentráttal fizettek, de kis is lett fizetve. Akkor sem volt szerződés. Csak pénz árát takarmányban kaptuk, mintha megvásároltuk volna. Mert amúgy mi nem szoktunk bértartást vállalni, van itthon elég ló, de ez a 2 ló, más eset volt, mivel a nőszemély mikor kidobta az előző személy, aki a lovait tartotta, rögtön elhozta hozzánk, mi voltunk a legközelebb, és tudta, hogy jó helyen lesznek a lovak. Másnap pedig hajnalban utazott Svájcba. Azért kerültek ilyen gyorsan ide ezek a lovak. Nem volt hely, így édesapám készíttett nekik boxot, és karámot. Szóval hülye lenne a nő elviini innen. Én nagyon megszerettem ezeket a lovakat. De legszivesebben kikötném a háza elé. Pofátlanság így kihasználni az emebrt. Nagy költség ez azért.
2018. okt. 22. 16:51
 16/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2019. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hű hát még sem. De a nő akié a ló, megigérte, hogy ünnep alatt eljön. De persze, hogy nem jött el. De még mindig várjuk. Meg mondjuk neki, hogy vigye el a lovat...Télen nem tesszük ki a lovakat. De ha tavaszig nem fizet/nem viszi el akkor mi helyezzük el máshol a lovakat. Kb ez a terv.
2019. jan. 8. 10:04
 18/20 anonim ***** válasza:
Majd ha lesz vmi irj
2019. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ezt nagyon sokáig húzzátok, túl sokáig. A nő hülyére vesz titeket. Ha tavasszal nem jön és átteszitek a lovakat, miért nem teszitek át most? Ha így is úgy is máshova adjátok (mert garantálom hogy nem jön), akkor szerintem adjátok őket máshova most, persze nem arra gondolok hogy csapjátok ki őket valahova.
2019. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi bizonyítja, hogy a hölgy tulajdona a két ló?

Írtad, hogy a szerb törvények értelmében a 4 hónap nem fizetés nem egyenlő azzal, hogy rátok szállnak az állatok tulajdonjogai. Rendben, 4 hónap után nem, de akkor mikor szállnak át?

Az teljesen nevetséges hozzászólás egyesek részéről, hogy "kösd ki a lovakat a hölgy házához". Ez az állatok magára hagyása, tehát állatkínzás. Mellesleg, ha jól értem, a hölgy rendszeresen külföldön tartózkodik.

Én azt tenném, hogy vagy befogadnám a lovakat, vagy megpróbálnám olyan helyre eladományozni, ahol nem jelent gondot a tartásuk, és még örülnek is nekik. Ahol megfelelő életkörülményeket tudnak biztosítani nekik, és nem használják ki őket.

2019. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!