Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A kötőfék milyen fajta anyagbó...

A kötőfék milyen fajta anyagból van? Lehet-e anyagboltban vagy neten kapni ilyen anyagot?

Figyelt kérdés
Szeretnék karácsonyra a kedvenc lovamnak adni egy új kötőféket, mert elég rossz ami neki van. Erre a simára gondoltam, hogy az milyen fajtájú anyag?

2018. dec. 11. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában gurtniból készítik. Viszont ezt nem könnyú varrni és csatokat, karikákat is be kell szerezned valahol.

A gurtni legyen magas szakítószilárdságú viszont maga a kötőfék “pattanjon” el szükség esetén. A fémes részek szoktak meggyengítve lenni a boltin azt hiszem (vagy talán a varrás).

Inkább a kötőfék menjen tönkre, minthogy a ló beakassza magát valahova vele és ott fulladjon meg.

2018. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A fémkellékeket be tudom szerezni, azzal nincs gond 😋

2018. dec. 11. 21:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretem a DIY cuccokat, de a kötőféket inkább megveszem. 2-4 ezer körül már vannak jók. Ha nincs varrógépek, ami viszi a keményebb anyagot, akkor neki se állj. Múltkor az elszakadt kötőfékem próbáltam menteni, de nincs gépem, a gurtni meg elég vastag, mikor duplán kell varrni. Kézzel csúnya is lett, gyenge is lett, ráadásul ráment egy csomó időm.
2018. dec. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából itthon is vannak kötőfékeim meg vezetőszáraim, akár milyen szépek, semmi különleges nincsen bennük. Esetleg más anyagot még lehet hozzá használni?


De aki szeretne szintén ilyet csinálni, annak a femkellek.hu-t ajánlom, mert vannak külön kötőfékalkatrészek.

2018. dec. 12. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Esetleg csomózhatsz is kötőféket. Azt lehet egy csomó módon díszíteni. Viszont vigyáz vele! Nem szakad, ezért súlyos séruléseket tud okozni így nem kötünk ki vele lovat és nem hagyjuk rajta a karámban/legelőn, csak munkához használjuk.

Vagy a gurtnisra varrhatsz polár anyagot, amire hímezni is tudsz vagy szőrme bélés, ilyesmik.

2018. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2018. dec. 13. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!