Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pónim rúg, ágaskodik. Mit...

Pónim rúg, ágaskodik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
1 héttel ezelőtt kaptam egy 5 éves shetlandi kancát. Nagyon rossz körülmények között tartották, füvet nem látott, szerintem még etetni sem etették rendesen. Aznap amikor idekerült, még minden rendben volt. Engedte magát megölelni, vezetni, még a farkából is simán levágtam egy kis darabot, mert már olyan hosszú volt, hogy rálépett. Aznap délután egyszer odafordult, és megrúgott. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, gondoltam talán csak megijesztettem, vagy valami. Másnap viszont újra megrúgott. Itt már harapni is kezdett, minden különösebb ok nélkül. Újabb nap telt el és már nem tudtam bevezetni úgy az istállóba, hogy ne akarjon rúgni/harapni. Tegnap óta ágaskodik is, ha bárki odamegy hozzá, ma pedig már elfut előlünk, nem engedi megfogni magát. Nem bántottuk, egyetlen egyszer koppintottam az orrára, amikor belém harapott. A futószárazás egyébként nagyon is jól megy neki, csak kész tortúra, mire sikerül rátenni a futószárat... Valakinek van valami ötlete, hogy mitől lehet ez? Tanácstalan vagyok, mert egy ló volt a legnagyobb álmom és 22 évesen végre teljesült, de úgy érzem nem bírok vele, már félek is tőle, amit tudom, hogy megérez...
2018. dec. 14. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom mint kutyasuli, lovaknál is vannak olyan emberek lovas sulik, akik tudnak segíteni. :D Ha 22 vagy és már régóta lovagolsz, kaptál is lovat gondolom ismersz ezzel foglalkozó embereket, nem csak úgy vettél egy lovat nulla ismerettel. :D
2018. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ennyire ellenkező lovat úgy fékeztem meg, hogy futószárazó ostorral sarokba szorítottam a legelőn, hagytam akkora helyet, hogy tudjon 20 métert minden irányba mozogni és elzártam az útját. Legalább 20 percig ijesztgetett, oda-vissza vágtázott, rúgott a levegőbe, nekem akart futni, de mindig megállt. Egyszer csak mintha elvágták volna. Elfáradt, feladta, odaballagott hozzám és kisétáltunk lassan. Próbáld ki a fárasztást, hátha nála ia beválik.
2018. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
28%
valami nem tecik a pauninak
2018. dec. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Add el vagy törd meg!


(Nem fogod megtörni, így el kell adnod, mert a végén megsérülhetsz.)

2018. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Rájött, hogy ő a főnök. Legyél vele határozottabb és ha megrúg igenis “rúgj vissza”. Nem kell össze-vissza verni csak kapjon egyet a pálcával. A ménesben is rendezi a dolgokat a felette álló, ha ellenszegülni támad kedve.

Ha nem javul a dolog akkor viszont mindenképpen hozzáértő javasolnék mindkettőtöknérdekében, mert más is lehet a háttérben, mint a hatalmi harc.

2018. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*hozzáértőt havasolnék (értsd szakember)

mindkettőtök érdekében

Elnézést a hibákért!

2018. dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

"Nem bántottuk, egyetlen egyszer koppintottam az orrára, amikor belém harapott."


Igen, itt ez a baj. Feléd rúgott, megharapott, látta, hogy félsz tőle, ezért rájött, hogy ő a főnők, ő parancsol, te pedig engedelmeskedsz neki.


Lovat pedig nem tartunk egyedül. Még egy hét, és lesz egy teljesen depressziós idegroncs lovad, mert felnőtt létedre lusta voltál olyan alap dolgoknak utána nézni, amit egy nagyon-nagyon kezdő lovas is tud.

2018. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

7.-nek.


Sehol nem írta a kérdező, hogy egyedül tartja. És nem kell 2. ló, elég mellé egy kecske is.

2018. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azóta lassan, de javulunk. Egyébként nem, nincs egyedül. Felnőtt létemre pontosan tisztában vagyok minden felelősséggel, ami az állattartással jár. :)
2018. dec. 15. 19:55
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

Nyolcas, nem tudom, hogy ugyanaz az "ember" vagy-e, aki szerint egy kétségbeesett, depis ló is "bőven elég", de nem, két ló vagy egy sem.


Kérdező, akkor vagy nem tudsz fogalmazni, vagy csak kitalálod az egész sztorit: "egy ló volt a legnagyobb álmom és 22 évesen végre teljesült".

2018. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!