Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Boxos tartas, vagy rideg?

Bea52 kérdése:

Boxos tartas, vagy rideg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! az lenne a kerdesem, hogy szerintetetek melyik a jobb? Bozos vagy rideg? Az ertelmes valaszokat elore is koszonom! :)

2019. jan. 18. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelműen a boxos, ha naponta tud a szabadban lenni a ló, van legelő ahová ki lehet rakni.:) Így nem kell hóban, esőben éjjel-nappal kint állnia, de ha úgy adódik kint lehet.

Az én lovamat még boxban is takarózom:)

2019. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rideg! Minél természetesebb annál jobb. Azért egy szélvédett/esővédett beálló legyen.

Ha nem versenyzel a lovaddal, vagyis nem nyírod és nem rakod ki-be a boxba naponta 20-szor, akkor semmi értelme boxban tartani, a lónak is jobb kint.

Az egy dolog hogy mi fázunk kint, de a lovak nem, nekik ez a természetes (kivétel persze a nyírt vagy beteg ló).

2019. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rideg tartás sokkal jobb a lovaknak. Nem lesz stresszes és az egy helyben állástól se alakul ki egyéb eügyi problémái. A sérülésekre és a betegségdkkel szemben is ellenálóbb lesz a szervezetük.

Szóval ha nem indokolt akkor rideg tartás egy 3oldalu beállóval vagy egésznap kint és este csak box de ez sok helyen nem működik.

2019. jan. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A rideget en is ugy ertettem hogy harom oldalu bealloval.
2019. jan. 19. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a ló fajtájától, tipusától is függ. Nem mindegy hogy egy érzékeny telivér vagy egy fjord ló...
2019. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy érzékeny lovat is hozzá lehet szoktatni a rideg tartáshoz...
2019. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Én a boxot javaslom: van önitató ami télen sem fagy meg, van meleg és akkor is ha a livak nem fáznak attol még kellemesebb nekik is a box. Ki lehet engedni bármikor karámba de nem egész nap vannak ott. Télen símán elcsúszhatnak a lovak ridegtartásban a havon vagy jégen és akk el torik a lábuk. Egyértelműen a box a jobb.
2019. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A labdás önitató kint van és télen sem fagy be ha rendesen ki van takarítva időnként.

Kinek mi, szerintem rideg, nyilván folyamatos odafigyelés mellett. Az ápolásról, megfelelő takarmányozásról és a patáik rendben tartásáról nem szabad elfeledkezni ekkor sem.

2019. jan. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!