Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félrenyelt, megakadt?

Félrenyelt, megakadt?

Figyelt kérdés
Ma voltam egy laza sétán a lovammal, átmozgattam kicsit mielőtt este becsukom, nem vágtáztunk, meg sem izzadtunk. Meg kapta az esti vizét, a szénát és persze egy kis zab árpa kukorica vízben áztatott keveréket. Fordult ilyen eset elő, hogy megakadt neki a torkán, de akkor nem volt ilyen durva a helyzet, amíg kiért az állatorvos én sétálgattam vele és amit lenyelt azt ki is öklendezte, persze utána is meg kapta az állatorvosi ellátást. Most megint ez történt, nem tudjuk félrenyelt e vagy megakadt e a torkán, de nagyon sok takony szerű nyálas habos dolgot köhögött ki, ilyen fehéres zöldes színű összeállt ragacsot, de most az órából is folyt egy kevés vér. Amikor kiért az orvos és el látta utána se javult az állapota. Tudni kell, hogy egy idős 20 feletti Lipicai heréltről van szó. Fordult valakivel ilyen elő? Mit tudott tenni? Mi segített rajta?

2019. jan. 27. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Doki mit mondott? Alapból a ló az anatómiai felépítése miatt nem tud hányni/köpni, komoly dolog lehet mögötte.
2019. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Izomlazítót injekciózott be, és azt mondta, nem tud többet tenni. Holnap reggel hívjam, hogy mi van a lovammal... Na kb ennyit. Most voltam megnézni, jobban néz ki, és nemsokára megint megyek.
2019. jan. 27. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Én megnézetném egy endoszkóppal, hogy látni lehessen, mi újság bent.. Valami nem lehet jó a nyelőcsővel, vagy a garattal, ha ennyire félre tud nyelni. Addig is szerintem hagyd ezt a vízbe áztatott cuccost, egyen szénát, igyon vizet. Maximum egy kis száraz kukorica, de abból sem kell sok. Inkább több széna. Plusz hívd fel Üllőt, és keresd Dr. Kutasi Orsolyát, őt biztosan tudom, hogy légzőrendszerrel foglalkozik, és nem mellesleg gyógynövényekkel is, úgyhogy talán tud valami megoldást.
2019. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Túl élte az éjszakát, reggelre étvágya is lett. Elmúlt az orrfolyás is. Úgy néz ki, minden rendben. De nem fogom megvárni, hogy újra megtörténjen ilyen. Köszönöm a választ :)
2019. jan. 28. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindenesetre komolyabb vizsgálatokat kérnék, mert a zöldes váladék valamilyen fertőzésre utalhat. Endoszkóp alap, aztán még amit előírnak.
2019. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!