Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat lehet örökbefogadni?

Lovat lehet örökbefogadni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 16. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ingyen ló? Nem, olyan nincs. Bérelni lehet esetleg, úgy olcsóbb, de örökbefogadás lovaknál nincsen. Nem olyan nagy az állomány, hogy ne találnának pénzért gazdára.
2019. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Találtam!Csak nem tudom mennyire igaz az!Mert én most lóvásárlás előtt állok és ha van örökbefogadható akkor örökbefogadom és az árát inkább akkor az istállójára vagy a felszereléseire költeném.(persze ez csak egy ötlet mert én megveszem a lovat ha kell nekem!Nem ezen múlik!)
2019. febr. 16. 16:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogyne...még levágva, hús és bőr árban is drága egy ló!
2019. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet örökbefogadni, de általában olyan lovat, ami már nem használható valami oknál fogva. Pl. kora vagy sérülés. A gazda a tartást nem akarja így fizetni, vágóba vagy elaltatni sajnálja, ezért örökbe adja.

Menhelyről is (van kb. 2 v. 3 az országban) is adhatnak örökbe, de nagyon jól megnézik, kinek. Ha pl. nincs még egy lovad legalább, nem fogják odaadni, mert a lónak egyedül nem jó.

2019. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Àltalában olyan lovakat adnak örökbe, amik már csak társlónak lesznek jók. Tehát nem tudod lovagolni vagy kocsizni (pl.: öreg, vagy beteg).

Menhelyről nem igen adnak ki, mert kicsi az esélye hogy jó helyre kerül, ahonnan meg igen ott igen komolyak a követelmények a leendő gazda felé.

Ha lovat veszel mindjárt kettőben gondolkozz, mert egyedül állatkínzás lovat tartani. Egébként nem rosszindulatból mondom, de ha nincs pénzed a lóra akkor inkább ne vegyél, mert elég drága a tartásuk havi szinten és ajánlott emellett lenni minimum 300.000Ft tartaléknak. Bármikor történhet baj, már egy egyszerű kólikaműtét is nagyon sok pénz, ami elég gyakori és nincs időd gyűjtögetni rá, mert azalatt megdöglene a lovad.

2019. febr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én írtam is hogy nem ezn múlik mert én megveszem!Csak azért kérdeztem meg mert örökbefogadni jobb mert a menhelyen egy beteg állatnak helyet adok ha elhozok egy helyrejöttet!De persze nem akadály ha ez rossz ötlet mert amúgy is venni terveztem és bele van kalkulálva a végösszegbe!
2019. febr. 16. 20:02
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Esetleg egy sánta vagy rossz hátú,kehes nagyon öreget adnak oda. Olyat,ami még használható valamire nem adnak igyen.
2019. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Esetleg azt teheted meg, hogy megcsinálod rendesen az istállót, karámot, takarmányost stb. KÉT ló részére. Megveszed a saját lovadat, és AZTÁN keresel neki egy örökbe fogadható társat.

Mert nyilván, aki szereti annyira a lovát, hogy sajnálja vágóba adni, az el akar menni hozzád, s a leendő helyét megnézni. Illetve kikötheti, hogy utána is látogatni akarja a lovat.

Nekünk volt egy öreg ugrólovunk, amit "örökbe fogadtunk". Akkor két lovunk volt rajta kívül, de az egyik annyira hisztis volt, hogy ha a másikat ki akartam vinni, nem maradt el egyedül a karámban. Volt, hogy annyira verte magát, hogy orvos lett a vége.

Befogadtunk egy öreg ugrólovat, aki régen versenyzett, de már semmire nem lehetett használni. Herélt volt. A gazda eljött megnézni a helyet, és írtunk szerződést is. A szerződésben benne volt, hogy mi fizetjük a ló takarmányát, de a körmölést (patkolva már nem volt) és az állatorvosi költségeket ő. Illetve megtartotta a ló tulajdonjogát, kikötötte, hogy nem dönthetünk sem az eladásról, sem az esetleges lealtatásról. És hogy a lovat nem szabad használni semmilyen munkára.

Be is tartottuk, és évekig itt volt nálunk, a gazda néha-néha kijött megnézni, megsimogatni, de nem sokszor. Igen békés, jó természetű jószág volt, a szomszéd kislányok mindig átjöttek pucolgatni meg a sörényét fonogatni. Én mondtam, hogy lehet, két feltétellel: semmi kaját nem adhatnak a lónak, és nem fogom lekötni, ha megunja, majd odább megy. Hát, szó szerint egy óráig vagy tovább hagyta a kislányoknak, hogy vakargassák meg simogassák meg fonogassák.

Nem dolgozott nálunk, olyan előfordult, hogy egy-egy kislányt szőrén felraktam rá, és kézen körbevezettem a karámban, de hát 7-8 éves kislányok voltak, szóval az neki semmi volt.

Végül a gazdája a lealtatása mellett döntött, mert már nagyon rosszul bírta magát az öreg ló, állandó fájdalmai voltak. Megsirattam, mikor elment.

Szerintem így, ilyen feltételekkel tudnál te is lovat örökbe fogadni.

2019. febr. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És esetleg a vágóhídról való megmentés?Erről mi a véleményetek?
2019. febr. 17. 08:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Vágóba leginkább olyan lovat adnak, aminek szenvedés az élet. Ha tartani akarod azzal rosszat teszel neki (bàr a vágó is rossz ez tény), kivéve ha van pénzed olyan állatorvosi beavatkozásokra és kezelésekre, amivel minőségi (!) életet élhet és nem csak elvegetál. Viszont ezek borzasztó drágák szoktak lenni és még ezek mellett se használható a ló.


Vannak olyan lovak is, amik nem betegek csak éppen megunták/nincs pénz rá/kezelhetetlen/stb. Viszont ránézésből nem fogod tudni megállapítani hogy az adott ló kívűl-belül egészséges-e és beleugorhatsz óriási költségekbe vagy egy közveszélyes lóba. Magát a menetét nem ismerem, de biztos nem könnyű. Nem hiszem hogy odamész pénzzel és csak úgy kiadják a lovat, hisz papírokkal bizonyítva van hogy az az egyed vágásra be lett adva és ennyi-meg ennyi hús fog kijönni belőle. Macerás lenne onnan hivatalosan kihozni szerintem és a vágósoknak erre se idejük, se energiájuk. Viszont egy próbát megér, hátha ott is van valaki, aki segíteni akar. :)

2019. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!