Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy kétboxos...

Mennyibe kerül egy kétboxos istálló?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a helyzet, hogy előbb-utóbb szeretnék venni egy lovat, természetesen csak azután, hogy eleget informálódtam a témában, és ugye egy lónak valahol laknia is kell, ezért lenne az a kérdésem, hogy egy kétboxos (ismerősöm lova nálunk lakna bértartásban) istálló mindennel együtt nagyjából mennyibe kerülhet? Mekkora az árkülönbség, hogyha mi adjuk az alapanyagot, vagy ha az építészek hozzák? Építtetni éri meg jobban, vagy építeni?

2019. márc. 4. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így elég tág. Miből szeretnéd? Alap nélkül, fűrészáruból, legolcsóbb fenyődeszkából könnyűszerkezettel, osztályos cserepeslemez fedéssel 250-300-ból kijöhet. Beton sávalappal téglából, komoly ácsszerkezettel, cseréppel, esetleg takarmányos és nyerges bepattintásával milliós tétel.
2019. márc. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még nem vagyok benne teljesen biztos, hogy miből szeretném, részben ezért is kérdeztem meg, alapot pedig mindenképpen szeretnék, gondolom azt takarítani is egyszerűbb, meg hosszútávon is jobban megéri. Szerinted megéri nem szakemberrel, hanem 'házilag' elkészíteni? Mármint valószínűleg olcsóbb, de én az esetleges hibákra gondolok, hogy nem jó anyagot használunk, vagy akármi.
2019. márc. 5. 11:13
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Ha annyira nem értetek hozzá, hogy nem tudjátok eldönteni egy építőanyagról, hogy jó vagy sem, akkor inkább szakember. Mondjuk alapvetően nem egy agysebészet. Van pár kulcsfontosságú dolog, amire figyelni kell, de házilag kivitelezhető.
2019. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Viszont arra gondoljatok, hogy nem csak arra a két boxra lesz szükség. Ha otthon tartod a lovat akkor kellene egy nyerges, fedett szána/szalma tároló, takarmánytároló, stb.

Tehát csak 2 box nem elég, annál jóval nagyobb épület kell, hogy minden más beleférjen, ami nem kis pénz.

2019. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy kell nyerges meg ilyenek, úgy gondoltam a kétboxos istállót, hogy azok is hozzá tartoznak. Tényleg bocsi, hogy ilyen hülye vagyok ebben a témában, de valahonnan nekem is meg kell tanulnom ezeket :)
2019. márc. 5. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!