Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam egyik foga kiesett,...

A lovam egyik foga kiesett, mitől lehet ez és ki kéne hívnom az állatorvost?

Figyelt kérdés
5 éves póni kanca, ma reggel vettem észre, hogy az alsó fogsorából ki akar esni az egyik foga. Rövid időn belül ki is köpte, egy kis darab íny is van a fogon, szóval én arra következtetek, hogy inkább törés... Nagyon aggódom, de szerencsére őt nem zavarja, ugyanúgy eszik mint ezelőtt. A boxban csak a vizes vödör és a szénatartó van, meg egy lólabda. A vödröt előszeretettel rágcsálja, de az egész műanyagból van, mégis lehetett ez a baj? Állatorvost kéne hívnom? Úgy láttam nem vérzik neki, de bevallom eléggé pánikolok most. Ő az első lovam, és még nagyon zöld vagyok lóbetegségek terén. Előre is köszönöm a válaszokat.
2019. márc. 16. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik foga esett ki? Nem lehet egy késői fogváltás? Ha törés lenne akkor vérezne.
2019. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik alsó metszőfoga. Nem tudom, december óta van csak nálam, szóval sajnos nem ismerem a történetét. Amolyan mentett ló, rossz körülmények közül hoztuk el.
2019. márc. 16. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a szegletfoga (szélső metszőfoga) esett ki, és a kiesett fog kisebb,mint ami mellette levő, akkor biztos fogváltás.
2019. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, meg fogom nézni mindenképp! :)
2019. márc. 17. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!