Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shire-n pici ember?

Shire-n pici ember?

Figyelt kérdés

ne bántsatok pls a hülye kérdésért, igazából csak nagyon elméleti a dolog...

kisgyerekként lovagoltam pár évet, aztán ott kellett hagynom anyagi okokból, aztán költöztünk, lett másik hobbim, sokáig eszembe se jutott, hogy lovagolnék, de néhány éve egyszer nekiindultam, hogy akkor most... elég jól ment, de nagyon zavart, hogy kb. egy lovat lovagolhattam az egész iskolából, mert az volt elég magas hozzám (én 190 cm vagyok kb), és ha azon más ült, akkor mindig kaptam a megjegyzéseket, hogy túl magas vagyok... és akkor megint ott hagytam, mert a magasságom még nem is olyan, hogy meg lehet változtatni, de sajnáltam... és mostanában találtam shireket, amik jó magasak, de igazából lövésem sincs róla...

azokat lehet lovagolni? vagy csak kocsit húzni tudnak? és ha felülsz rá, van súlyhatár? mert sajnos a két méteremhez elég vékony is vagyok, 55 kiló (ne feszegesd pls hogy miért). bírnám egyáltalán irányítani, vagy fel se tűnne neki hogy ülök rajta?


2019. márc. 27. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan lovardát nem hiszem hogy fogsz találni ahol shire van, mint iskolalo.

De nem nagyon értem mi a probléma veled.

Kevés a súlyod, egy magasabb 160cm-s marmagassaggal simán el tudsz menni, nem?

2019. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell neked shire. 160 cm magas vagyok és simán tudok még egy olyan 120-130 cm magas pónin lovagolni. Szerintem csak keress egy másik lovardát, ahol kb. 170 cm magas lovak vannak. Bőven elég. Az esély, hogy van egy ilyen iskolaló a környékeden kb. 0, hisz M.o.-n alig vannak emberek, akik ilyen nagy lovakkal tudnak bánni, el tudják tartani.
2019. márc. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ülj nóniuszra!!
2019. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán láttál már (akár képről is) ilyen lovat?

Ez egy igásló, 1000 kilóval és nem csak magas, hanem bazi nagy rajta minden. Szóval, ha 150 kiló lennél se zavarná.


Viszont ha ilyen kákabelú vagy, akkor nóniuszt, magasabb gidránt, gerdenlandit, KWPN-t nézz, esetleg magasabb sportlovak, ezeknek simán van 170-185 cm marmagassága, szóval nem lenne gond, hogy hogyan adod a segítségeket, illetve ezek finomabb vonalú lovak, mint egy hidegvérű, ezek tudnak ugrani, díjlovagolni is lehet rajtuk.

Az, hogy 55 kiló vagy nem zavaró, csak legyen benned erő is, mert egy keményebb szájú ló simán elvisz, illetve földről is meg kéne tudni tartani, ha vergődik.

2019. márc. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!