Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló okos állat? Okosabb mint...

A ló okos állat? Okosabb mint egy kutya?

Figyelt kérdés
Pl az én kutyám.úgy lett nevelve hogy soha nem.harapna meg senkit, kaját.akármit kiveszek a szájábol, meg sok dologra megtanitottam nem ilyen egyszerű dolgokra h pl ül, fekszik, hanem nehezebbre is. Én mondjuk egy lóban.soha nem.biznék meg hogy esetleg úgy támad kedve akkor megrúg, vagy olyan kedve van hogy megharap, hallottam olyan.lórol ami elharapta a gazdája torkát

2018. aug. 8. 09:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Egyébkét stafford a kutyám
2018. aug. 8. 10:04
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Mindenre lehet példát és ellenpéldát találni. Másrészről egy állat intelligenciáját (okosságát) nem az tükrözi, hogy megtámadja vagy megöli-e a gazadáját/nevelőjét/gondozóját vagy sem. Ez inkább bevésődés és idegrendszer kérdése. Az igaz, hogy természetüknél fogva ijedős és menekülő állatok. Így akik velük foglalkoznak tisztában kell lenni azzal, hogy mi az amit nem érdemes csinálni vagy hogyan lenne jó megközelíteni őket és bánni velük.


A ló is tud agyafúrt lenni, el tud lesni módszereket (pl kaput kinyitni), motiválható és rávehető trükkök produkálására. Ha nem így lenne, akkor nem tudnák cirkuszi mutatványokhoz felhasználni.

2018. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem létezik olyan ló, aki "úgy támad kedve", akkor megrúg, vagy megharap. Akkor támad, ha érzi, hogy fenyegeted. Ha túl gyorsan közelítesz felé, akkor ragadozónak tekint, ő meg ugye préda, ezért védekezik. Akinek meg elharapták a torkát, biztos vagyok benne, hogy megérdemelte. Sokan verik a lovukat, ez ilyenkor visszacsattan.


"Én mondjuk egy lóban.soha nem.biznék meg hogy esetleg úgy támad kedve akkor megrúg, vagy olyan kedve van hogy megharap"

Nem értem. Akkor a kutyában hogyhogy bízol? Az is majdnem úgy működik, mint a ló, ha fenyegetést érez, akkor védekezik.

2018. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%

#2 vagyok, kiegészítés.


Ha minden rendben van egyébként a lóval és nagyon jól kijön a gazdájával, akkor mondhatjuk úgy, hogy fennál köztük egy kölcsönös bizalom. A ló megbízik az emberben, hogy nem fog vele semmi rosszat csinálni, akkor sem ha a látómezején kívül esik. És a gazda is ugyanúgy megbízik a lóban, hogy sem fog csak úgy minden ok nélkül nagy baromságot csinálni.

Körülbelül ugyanaz, mint te és a kutyád közt jelenleg.

2018. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
85%
Bár nem tudom, mi köze van annak, hogy félsz a lovaktól (és az egész magyarázatodnak) a kérdéshez. Az állat intelligenciája nem azon múlik, hogy te bízol-e benne. Egyébként elvileg egyformán okosak, csak másképp, bár a részemről, a lovakat okosabbnak tekintem.
2018. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

Én sok olyan esetről tudok, hogy egy kutya megölte a gazdáját. Sőt, ilyen esetből sokkal több van, mint a lovas balesetekből, támadásokból. Volt mentett lovam, sosem rugott meg senkit, nem harapott. Nem volt félős, hagyta, hogy kisgyerekek másszanak rajta.

Kutyám is volt, és van is. A jelenlegi kutyámat 4 évig hordtam tanfolyamokra, hivatalosan is munkakutya lett. Ha valaki, akkor ő okos. Szocializálva van, mégis egyszer megtámadott egy kutyát (aki mondjuk agresszívan közeledett, de akkor is). Nem így neveltem, az előző 8 évében egyszer sem harapott, pedig volt, hogy más kutya neki akart menni... Máskor mindig pár ugatással elintézte, és inkább ment tovább, nem akart bajt.

Az állatok jelleme ugyan olyan, mint az embereké. Van, aki elveszti az eszét, és konyhakéssel nekiront a családtagjának, mert rossz napja volt. Van ilyen. Nem lehet előre megmondani, hogy kit milyen hatások fognak érni, és hogyan fog reagálni. Persze ritka, hogy egy állat teljesen megváltozzon egyik percről a másikra, (és odafigyeléssel ez is észlelhető), de benne va a pakliban.

A kölcsönös bizalom kialakítása mind a kutyáknál, mind a lovaknál fontos.

2018. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Az előző jól mondja. Minden állat olyan, amilyen a gazdája, és minden gazda azt kapja vissza az állatától, amit megérdemel. Hozzáteszem, a kutyák sokkal hamarabb támadnak. És ez a kulcsszó. Támadnak. A lovak védekeznek. Ha rohanva közelítesz felé, ezért megrúg, akkor is egyszer, és onnantól kerül. Ha egy kutyával rosszul bánsz, akkor ő konkrétan megtámad, ugyanis ragadozó, ők így csinálják. Ezek alapján, összevetve, egy lóban előbb kéne bíznod, mint egy kutyában.
2018. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

persze mert a kutya nem haraphat meg ha úgy támad kedve?

hány eseről hallani , mikor a saját gazdákát tépte szét az eb..

2018. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
58%

#3 Te is "megérdemelnéd"

[link]

2018. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem értem mi köze van a te hozzállásodnak egy állathoz ( "sosem bíznék lóban" az adott állat intelligenciájához.

MI az, hogy okos állat? Idomítható? Jó alkalmazkodó? Jó problémamegoldó?

Ez nem fekete-fehér, és pláne nem szimpátia kérdése.

2018. aug. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!