Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Féreghajtàs lovaknàl? (Lent)

Féreghajtàs lovaknàl? (Lent)

Figyelt kérdés
5 napja lettek féreghajtàs a lovaim és ma észrevettem hogy a kakijàba vannak férgek.. mennyi idő utàn Tisztul ki és esetleg nem kéne szerintetek ismételnem a féreghajtàst?
2019. ápr. 1. 16:43
 1/2 A kérdező kommentje:

Bocsi de a hülye telefon àtìr mindent

"5 napja lettek féreghajtva a lovaim" ezt akartam ìrni :D

2019. ápr. 1. 16:47
 2/2 anonim ***** válasza:

A halott férgek távoznak a lovadból valószínűleg. Ilyen hamar még ne ismételj szerintem, nem hiszem hogy jót tenne a beleinek. Egyébként az ismétlés akkor szükséges, ha csak petére vagy csak kifejlett állatra hat a gyógyszer (értelemszerűen). Azonban ha mindkettőre akkor az egy-egy őszi és tavaszi féreghajtás elég.

Egyébként ajánlatos váltogatni a márkát, hogy ne váljanak rezisztensé a férgek.

Illetve egy bélsárviszgálatot csináltass előtte a dokival. Lehet hogy te veszel egy féreghajtót, ami “x” meg “y” férgeket hajtja, de a te lovadban a “z” fajtájú férgek vannak elszaporodva, szóval nem ér semmit a féreghajtó, amit vettél. A vizsgálat segítségével pedig célzottan tudod őket pusztítani.

Féreghajtást ajánlatos elvégezni állományszinten, tartáshely megváltoztatásakor, legelőváltáskor, új ló érkezésénél, stb. Viszont, ha a lovad például valami extrém okból 2 naponta legelőt vált ne pumpáld bele a féreghajtót minden második nap, de gondolom ezzekkel tisztában vagy.


Tudom hogy szokás “otthon” elvégezni a féreghajtást, de én mégis dokit javasolnék. Ő meg tudja nézni mégis milyen férgek vannak elszaporodva, mivel kéne a lovadat kezelni és hogy mikor ajánlatos ezt kivitelezni. Végtére is a féreghajtó is gyógyszer, körültekintően kell vele bánni.

2019. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!