Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem terepen, ki kell...

Leestem terepen, ki kell cserélnem a kobakomat és a gerincvédőmet?

Figyelt kérdés
Vágta közben leestem terepen, nem volt nagy esés,inkább csak borulás(nem lett semmi bajom, vissza is ültem rögtön). Fouganzás a kobakom meg gerincvédőm is,láthatólag nincs rajtuk semmi sérülés, nem túl sokat voltak használnva eddig. Szerintetek vegyek újat vagy ezek még maradhatnak?

2019. ápr. 7. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Dechatlonos?
2019. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen a Decathlon-ból vannak :)
2019. ápr. 7. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Miért kéne újat venned, ha semmi bajuk? Ha én minden esés után lecseréltem volna a kobakom, csak az újért jártam volna:D Dolgoztam fiatal koromban olyan gyagya díjlóval, akivel a rekordom 60 perc alatt 5 (!!) esés volt :D
2019. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

"Már akár egy kisebb ütésnél, becsapódásnál is megváltozhat a sisak belső szerkezete, és azon a ponton már biztosan nem tud úgy helytállni, mint az bukás előtt, vagyis ideális esetben azonnali cserére szorul."

"...esés nélkül is érdemes 5-6 évente lecserélni a fejvédődet."

2019. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érte a fejedet ütés, akkor nem kell cserélni. Viszont ha az is koppant, akkor jól jöhet az új kobak.
2019. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhova az van írva igen, hogy le kell cserélni. Viszont mégis inkább azzal értek egyet, aki azt mondja hogy nem feltétlenül cserélném le. Volt olyan, hogy havi 6-7-szer is estem (csikókat is lovagoltam meg na :D , talpast, segest, hátast. Ha mindig mindent cserélgettem volna, már nem lenne pénzem az edzésre. A gerincvédőmet semmiképp nem cserélném ki, igaz már nem is használom, kobakot is csak egyszer cseréltem. Persze ha belefejelsz valamibe akkor illendő egy újat beszerezni.
2019. ápr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!