Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fejrángatás ellen milyen...

Fejrángatás ellen milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Futószáron semmi probléma, ahogy felülök és megfogom a szárakat elkezdi rángatni a fejét fel-le. Edzőm azt mondta próbáljam ki a zablacserét. Most vettem a pacit, előtte nem igazán volt lovagolva. Itt nálam D-s zablája van. Gondolkozok a baucher zablán, többen mondták. Szerintetek? Illetve van ez a fejrángatás elleni segédszár. Megpróbáljam? Előre is köszönöm a használható kommenteket, okoskodást nem kérek!!!
2019. ápr. 14. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Futószáron kikötve vagy anélkül megy? Ha kikötve nincs gond, akkor a hátával lesz inkább valami és a súlyodra reagál így, ha nincs kikötőszárral dolgoztatva, akkor viszont a szármértékhez kell tanítani.. Mondod, hogy nem volt nagyon lovagolva, úgyhogy meg kell szoknia, hogy a zabla nem dísznek, hanem támaszkodásnak van meg te azzal jelzed, hogy mit szeretnél..
2019. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a martingál segített mivel nem volt semmi hát- és egészségügyi problémája. Nem váltottam zablát. (Sima 1x tört csikó zabláról) De igen érdemes először megnézetni dokival hogy biztos kizárd ezt a problémát.
2019. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Ne a zablába keresd a megoldást. Ha nem nagyon volt lovagolva lehet nem elég erős az izomzata. Vagy te csinálsz valamit rosszul. Mondjuk az edződ is felülhetne pár körre és jobban tudna megoldást is mondani. Próbálj meg egy sima 1x vagy 2x tört olív zablát, aztán martingált, ha nem hát, aztán lovagolod segédszárral, ha tudod használni.

Nem megfelelő felszerelésre is lehet ez a reakció. Én ráültetnék egy jobb lovast, aztán mond rá valamit. Ha kizárható az egészségügyi ok, valamint a felszerelés, akkor jöhet a lovaglás technikai rész, és csak legvégső esetben a zabla.

2019. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Van egy úgynevezett "little bit of understanding" nevezetű zabla, ami minden lónál csodákra képes :)
2019. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!