Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek le kène cserélnem...

Szerintetek le kène cserélnem a nyergem?

Figyelt kérdés
Évekig bőr nyeregben lovagoltam, viszont külső tanácsra szintetikusat vettem. Nem használom még régóta kb egy hónapja hogy megvettem a boltból. Tehát olyan 10-15 alkalommal volt eddig használatban. Azt vettem észre, hogy nehezebben vagy alig tudom kiülni a vágtát. Azért érzem ezt problémának mert a bőr nyeregben ezzel nem volt problémám. Sok negatívumot hallottam a szintetikus nyergekről előtte is, de mégis megpróbáltam.. lehet hogy nem volt jó ötlet. Valakinek hasonló tapasztalat? Vagy vélemények a szintetikus nyergekről? Mi lehet az oka, hogy ebben nem megy úgy a vágta?

2019. ápr. 26. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt nem a nyereg anyaga, hanem az számít, hogy hogyan ültet. Tedd fel a lóra, és nézd meg, hogy hol a legmélyebb pontja (ceruza, toll tökélets, ahol megáll, ott a legmélyebb pont). Lehet, hogy kell egy nyeregemelő, ha előre vagy hátra csúsztat a nyereg. Nem ártana, ha egy nyerges is látná a lovon a nyerget, lehet, hogy ne mozog elég szabadon a válla vagy nyomja valahol, és nem a nyereggel van baj, hanem az ő mozgása változott meg.
2019. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nyeregemelő nem oldja meg sajnos a problémát, ha rossz a nyereg egyensúlya sajnos és még a nyerget is szűkíti.

Előzőnek igaza van, lehet nem jó a lovadra. Nézesd meg szakértővel. Persze lehet csak az anyag a baj, de ha komolyabb lovas vagy akkor így is mennie kéne, ha nincs más a háttérben.

Egyébként miért cserélted le a bőr nyerged, ha az jó volt mindkettőtöknek?

2019. ápr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha félreérthető volt, bocs, olyan nyeregemelőre gondoltam, ami elöl vagy hátul (ami kell) megemeli a nyerget, nem ilyen bariszőrös akármire. Lehet kapni zselét is, ami pl elöl vastagabb és megbillenti hátra a nyerget.
2019. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem jó a lóra azért lőném ki, mert itt a nyereg is más és a ló is. Mármint amikor még bőr nyeregben voltam nem a saját lovamon. A lovam is csak pár hónapja van meg. Remélem értitek. Tehát rajta sosem használtam bőr nyerget. Azért vettem ilyet mert az edzőm pont azért javasolt ilyet hogy a lovamnak jó legyen. Viszont akárhányszor vissza kerülök bor nyeregbe ( a baratnőim által) nagyon hiányolom azt, mert nekem kényelmesebb volt és nem voltak ilyen hülye problémáim. Viszont szerintem tudnánk találni egy köztes megoldást is ami nekem is jó és a lovamnak is.. Már azon is elgondolkoztam, hogy csináltatok rá egyet.
2019. ápr. 27. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Szintetikus és szintetikus közt is nagy különbség lehet. Persze, ha a legolcsóbbat veszed, akkor ez nem olyan minőség, a drágábbak viszont mind kialakításban,mint tartósságban jobb lehet.

Nálunk a lovardában daslö szintetikus nyergek vannak, nem a legjobb minőség, viszont jobb szeretem, mert barkás a teteje és nem csúszkálok benne, jobban beletapadok.

Persze ültem bőrnyeregben is, de volt amelyikben csúsztam mint az állat és volt olyan is, ami kényelmes volt, mint egy fotel. Utóbbinak az ülőfelülete alatt zselé volt, hát az olyan, mint egy álom, igaz az árából kijön még egy ló.


Csináltatott nyereg is jó, csak figyelembe kell vennie a mesternek az alakváltozásokat, mert ha vékonyabb lovad időközben jól felizmolódik, akkor 3 éve patent nyereg lehet neki rossz, illetve a te növekedésedet (far tájékon) is figyelembe kell venni.


Nyeregvilágból érdemes lehet lehet nyerget venni, megírod nekik mik a preferenciák és kihoznak 2-3 nyerget, hogy a lovadnak és neked is legmegfelelőbbet tudd kiválasztani.

2019. ápr. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!