Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A menhelyi lovak olcsóbbak...

Kamugyrosz kérdése:

A menhelyi lovak olcsóbbak mint ha egy sima gazdatol vennék?

Figyelt kérdés
2019. máj. 1. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az árról nem tudok nyilatkozni, de hozzájuk gyakran extra meló kell, hogy jól dolgozzanak nyereg alatt/kocsiban. Pláne, ha bántalmazták őket, vagy csak simán félrelovagolták.


Ha olcsóbbak is, a képzés árával együtt drágább lesz egy "sima" lónál.

2019. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2019. máj. 1. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg a másik, hogy (hála az égnek) a menhelyi lovaknál nagyon megnézik, hogy kinek adják oda... De tény, hogy irdatlan lelki sérülésekkel is képesek a lovak messziről jól kinézni. Aztán lehet, hogy két év barátság után kék dzseki van rajtad, és neked ugrik, mert anno kék dzseki volt azon, aki bántotta, és mellénézi a dolgot a ló. És még csak nem is az ő hibája lesz. Nem lebeszélni akarlak, de nagy hozzáértés és még több türelem és empátia kell ezekhez a lovakhoz. Nálunk van egy, még csak nem is menhelyi, de 4 év után még mindig megugrik, ha szénát adsz neki... Sose emeltük meg még a hangunkat sem vele szemben, mert elfogadtuk, hogy terrorban élt. Lovagolható, kedves, de ezt nem tudja elfelejteni. És hány ilyen dolga lehet még, amit eddig nem is láttunk, mert nem hozta úgy az élet..
2019. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg te vennél lovat:

Nem a ló megvétele a drága, hanem az eltartása! Ha nincs pénzed magára a llóra akkor szerintem még várj a lótartással!

2019. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igazan nagyon hasznosak voltak! Ez a kerdes csak felmerült és eddig meg csak bele se gondoltam ezekbe

Eredetileg nem is tudtam h van ilyen és ezért kérdeztem

2019. máj. 2. 00:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen de igazából nem a vétel a drága hanem a tartás. És nem mellékes hogy a menhelyes lovakkal többet kell foglalkozni és lehet hogy plusz orvosi kezelésekre is szorul, ezek mellett álltalában feltétel az hogy nem adhatod el, öreg korában sem altathatod el és élete végéig a te tulajdonban kell hogy legyen. De mégegyszer hangsúlyoznám amit a többiek is mondtak : nem a vétel a drága hanem a tartás ❤️
2019. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!