Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két ló tartása otthon mennyibe...

Két ló tartása otthon mennyibe kerülne havonta?

Figyelt kérdés

Szeretnék vásárolni egy 7 éves herélt andalúzt, illetve egy 15 éves lipicait akik jelenleg abban a lovardában iskolalovak ahová én járok lovagolni. A lovardában nem igazán szeretném őket tartani, mert egy ló tartása havi 65.000 ft, tehá 2 ló már 130.000 lenne. Felmerült, hogy építenénk a telkünkön egy istállót és egy nagyobb karámot 2 lónak. A kérdésem az, hogy az istálló és a karám mennyi költséget von maga után? Illetve még az, hogy 2 ló tartása otthon mennyibe kerülne? Ha mondjuk nyáron jó áron be tudom szerezni nekik a kaját.. stb.. A lipicainak baj van a lábával, hol sántít hol nem, viszont rendbehozható a doki szerint. Az utolsó kérdésem az, hogy neki az orvosi költsége mennyibe kerülne átlagosan, mennyi időnte kell hozzá dokit hívni, mennyi az az ár amiért a doki kijön és megvizsgálja, a gyógyszerek milyen árban mozognak átlagosan?

Mielőtt valaki kérdezné, miért akarok sánta lovat venni, azért, hogy nyugodt, biztos helye legyen élete végéig. Nagyon szeretem mind a két lovat, a lipicainak jót akarok, tudom hogy nálam arany élete lenne, plusz a heréltnek lenne egy társa, mert hogy ugyebár lovat egyedül nem tartunk :D



2019. máj. 22. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
És otthon ki fog foglalkozni vele egész nap? Egy ló nem úgy van, hogy reggel kiengeded, este bezárod. Egész napos teendő van vele. Egy rendes karám és istálló kiépítése milliós tétel, nem beszélve a szagról, ami nem hiszem, hogy tetszeni fogn a szomszédaidnak.
2019. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

1. A ló nem igényel egésznapos foglalkozást nem kell babusgatni őket és fogni a patájukat...

De az istálló és karám valóban milliós tétel.

És az orvos is könnyen lehet nagyon drága.

Az biztos, hogy olcsóbb lenne a lovardában, főleg ha nincsenek millióid az istálló és karám kialakítására.

2019. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem a babusgatást mondom, hanem a karám tisztántartását, az istálló tisztántartását, szénázás, ürülék eltakarítás, stb. Ez lovardákban is több emberes meló szokott lenni és rámegy legalább egy fél nap.
2019. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló, szerinted felmerülne bennem ez a kérdés, ha nem tudnék vele foglalkozni? Elárulom hogy nem. Tehát minden nap lenne aki foglalkozzon vele. Tudom mekkora felelősség, egyébként az árakról kérdeztem, nem pedig erről. A kérdéseimre nemigen kaptam választ :)
2019. máj. 22. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem megkaptad a választ csak olvassd el...
2019. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megkaptam a választ arra, hogy otthon 2 ló tartása havonta mennyi?🙂 Még mindig nem látom.. :D egyébként nyilván nem gondoltam,hogy nem húzódik milliókba, de a kérdésem az volt, hogy mégis kb mennyi.. :)
2019. máj. 22. 22:01
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Csak te tudod kiszámolni...

Te tudod mennyibe kerül nálatok a kaja, épülethez anyagok, orvos, azok a lovak mennyit esznek...

Hadd ne mi találgassunk már könyörgöm.

Tudod az árak nagyon eltérőek lehetnek...

2019. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az árak valóban eltérőek nagyon. Valahol egy bála széna 2000, valahol 15.000Ft.

A kiépítés sok-sok millió (olyan is kell, amire nem gondolna az ember pl. traktor) és még ennél is több idő.


Nálunk 25-30.000 a két ló havonta, de ebben egy csomó minden nincs benne, amit magunk oldunk meg (pl. a széna hazaszállítása) és nagyon alap dolgokat veszünk a lovainknak (a fájós lábú lónak jól jönne pl egy izület/csont erősítő/védő táplálékkiegészító, amiből a jó 10.000+ havonta). Az orvosi kiadás akár 500.000 is lehet egy hónapban, ha beköszön egy kólika műtét. Nálunk ebben a hónapban 20.000 ment el a makk egészséges lovak hirtelen, balszerencsés betegségeiből. Mivel nem tudom mi a baj a “lovad” lábával fogalmam sincs mennyibe kerül az ellátása, de nem lesz kevés pénz az biztos.


A jelenlegi pénzből, amit a lovak helyére költöttem már eltartottam volna őket egy nívós helyen 7(!) évig. És még közel sincs kész.


Tisztelem, hogy ennyire szereted azokat a lovakat, de lehet jobban jössz ki anyagilag, ha ott tartod őket, ahol most vannak. :)

2019. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

Hogy a doki mennyi az igazi lutri. Kérdés mitől fáj a lába, lehet izületes, de lehet kajától, terheléstől, az se biztos, hogy kikezelhető. Dokinak a kiszállási díja kb 5000 ről indul, minden más plusz pénz, szóval egy-egy látogatása 15-20 ezer is lehet. Az, hogy mennyit, meg meddig jön a ló állapota határozza meg. De az is lehet keveset írtam, ki tudja mennyi ott a doki.


" Ha mondjuk nyáron jó áron be tudom szerezni nekik a kaját.."

És ha nem? Ha nem lehet elég kaszálni, vagy aszály an kipusztul a zab és minden dupla áron lesz akkor is el tudod őket tartani?


Az istálló, karám egyszeri nagyobb kiadás, simán lehet milliós tétel, jah és az se tudom milyet akartok, mert lehet engedélyköteles, utána meg fizetheted rá az építményadót.

Havi szinten a két ló kihozható 60 körül, de nálad a doki igen csak megdobhatja a költségeket.

2019. máj. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ezen az oldalon az van, hogy felteszel egy kérdést és minden másra kapsz választ... :D

Én is mindig így járok... Magyar mentalitás..

Először is, merre laksz? Mert az állatorvosi kezelés ára attól is függ.. Meg, hogy pontosan mi a gond vele, esetleg kérdezd meg a dokit, hogy ő mit gondol erről, ő mennyiért gyogyitana meg..

Istálló és karám... Mekkora hely van hozzá? Egy beállóhoz nem kellenek milliók, a ló ott jobban érzi magát, az én lovaim még télen is alig vannak bent, szóval nehogy elhidd aki azt mondja, hogy a ló fázik és ehhez hasonlók. És ha a család segít megépiteni, aránylag kis összegből megvan.. Akacot érdemes választani, az tartós... Ha egyszerre nem megy a beallo és a karám építése, akkor a lovakat tedd villanypásztoros karámba, az jóval olcsóbb, mint fával körbe rakni. De pontosabb számot akkor tudnék mondani, ha írnál méreteket.. Remélem segítettem :)

2019. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!