Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne felhúzni egy...

Mennyibe kerülne felhúzni egy ilyen lakást?

Figyelt kérdés

Budapestben gondolkodunk, egy nagyjából 150+ négyzetméteres házat szeretnénk legalább, nappali, étkező, konyhával (ezek lehetnek egyben is akár), illetve 4 hálószobával, 2 fürdővel (mindkettőben zuhany + wc). Vagy pince vagy padlás is kéne, esetleg mindkettő, illetve lehetőség szerint egy 2 férőhelyes beépített garázs is. Mit gondoltok, ez Pesten mennyiből lenne kihozható? És ugyanezt az agglomerációban (elsősorban Pest környékének északi része érdekelne) mennyivel lehetne olcsóbban kihozni? Várom a véleményeket, szerintetek mennyibe kerülne?


Telekkel, mindennel együtt, kulcsrakészen vonatkozik a kérdés. Ilyeneket, mint a kert kiépítése (járda, stb), illetve a bútorok ne számítsunk bele, mert azoknak nagy részét meg lehet oldani később is. De maga a ház felépítése érdekelne.



2018. júl. 8. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:

családi házat akartam írni természetesen, nem lakást


És azt kihagytam, hogy 2 szintesnek képzeljük padlás, pince nélkül, de ha szerintetek 1 szintesként olcsóbban kihozható az is érdekelne.

2018. júl. 8. 20:31
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyesmik?

[link]

2018. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70-80 milliobol megvan, ha sikerul eleg olcson megszerezni a telket.
2018. júl. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Árat csak tervek alapján lehet adni,de kb erre számíthatsz: telek kb 20 Mft, ház kb 45 Mft. Garázs 12 Mft. Pince szerkezetkészen kb 130 000 Ft/m2. Plusz néhány terv, közmű bekötés,műszaki ellenőr,tervezői művezetés stb.Ez is súlyos pénzekbe kerül.
2018. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz árak. Érdekes, mert egy ismerős meg 45 millióból oldotta meg az egészet agglomerációban.
2018. júl. 8. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Telek hely függő.

Ház 300ezer+/m2, és ez nem full minőség.

Ha egy kicsit is "elszáll" a gépészet (napelem, kollektor, talajszonda+hőszivattyú, falfűtés, mennyezet hűtés, passzív kategória) akkor ez lazán lehet 400+/m2.

És ezek nem is elrugaszkodott lehetőségek.

Ehhez jön a kerítés, udvar, térburkolat, garázs.

2018. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gugu Gabor ***** válasza:
nekem is van egy barátom konkrétan építési válalkozó, gyanítom feoe annyiból oldotta meg az építkezését mint amiből én meg tudnám de ettől még nem azt jelenti hogy én meg tudnám tenni vagy bárki más aki nem építési vállakozó
2018. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A magas telekárak mellett szerintem lesz a telek 30-40 millió is Budapesten. Olyan telek aminél lesznek kompromisszumok. Csak a telek annyi majdnem mintha vennél egy kész házat.

Az építkezésre ami árat saccolsz arra számíts még + 20-30%-ot.

Sokkal jobban megéri kész házat venni és azt felújítani vagy bővíteni.

2018. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!