Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdőknek western nyereg vagy...

Kezdőknek western nyereg vagy angol nyereg ajánlott? Mi a kettő között a különbség? Melyikben könnyebb a lovaglás?

Figyelt kérdés
2019. máj. 28. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az, hogy milyennel célszerű kezdeni, attól függ, hogy milyen stílusban akarsz lovagolni alapvetően. A western nyereg sokkal stabilabb, de pont ezért nem nagyon fogsz benne könnyű ügetni :D ráadásul Magyarországon még nincs minden helyen western oktatás és ahol van, ott sokszor drágább és itthon komoly verseny is alig van, ha netán az lesz majd a cél annak idején. A tanügetés meg eleinte szenvedős az angol nyeregben, de nagyon fontos ahhoz, hogy később megfelelően tudj vágtázni és ha pl. díjlovagolni akarsz, akkor ahhoz angolos tudás kell.


Ez már csak egy saját tapasztalat, de szerintem angol nyereg után sokkal könnyebb a westernbe ülni, mint fordítva.

2019. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra vagy kíváncsi hogy melyikben könnyebb “megmaradni és nem kiesni” akkor egyértelműen a western.

Viszont ha arra vagy kíváncsi hogy melyikben könnyebb megtanulni helyesen ülni és megfelelően lovagolni, akkor a válasz az hogy egyformán nehéz.

2019. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most kezdtem tanulni a lovaglást. Legjobban tereplovaglasra mennek kizárólag csak hobbiból. Szeretek a természetben lenni az erdőbe a folyó szélén vagy a retekbe.

Ezért gondolkodok hogy milyet vegyek de szerintem western lesz

2019. máj. 29. 08:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De most mit akarsz venni? Lovat? Arra még bőven ráérsz, és az is számít, hogy melyik stílusba van belovagolva a ló, mert nem ugyanolyanok a segítségek. Nyerget? Iskolalóra? Felesleges pénzkidobás és nem is túl jó ötlet.

Milyen stílusban lovagolsz? Mert tényleg baromira nem mindegy, ez nem úgy működik, hogy áttesszük a western nyerget a lóra és akkor mi most westernben lovagolunk. Kicsit olvass utána a dolgoknak, akár szakkönyvekben.

2019. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy angol és egy western órára is és meglátod, melyik tetszik jobban. Nyerget venni teljesen felesleges, az iskolalovaknak megvan a saját felszerelésük.

Ráadásul azt sem tudhatod, mekkora kéne, mert gondolom, nem ismered azt a lovat, amire majd ülsz és mi van, ha mindig másikra ültetnek? Lesz 5-10 db nyerged mindegyikre?

2019. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Saját lovam van.majd most viszem belovagoltatni
2019. máj. 29. 11:00
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Kezdő lovasként saját ló? Az igen.

Remélem, nem a gyakoriról informálódsz pl a takarmányozásáról, betegségeiről, mert ha még lovagolni sem tudod (elnézést, ha mégis, de ha még a stílus mellett sem tudsz elköteleződni, akkor nekem nem ez jön le), akkor sanszos, hogy egyáltalán nem vagy felkészülve a gondozására.

Egyébként hogy adhattak el egy kezdő lovasnak egy olyan lovat, ami még be sincs lovagolva?? Ez sem normális dolog.

Mindenesetre a western és az angol lovaglásra kiképzett lovak belovaglása nem ugyanaz és nem is úgy megy a “korrekció”, hogy az eddig csak westernhez szokott lóra feldobod az angol nyerget és fordítva. El kell döntened egy stílust, abban belovagolni/belovagoltatni és ha már tapasztalt a ló (meg lehetőleg te is), akkor jöhet a másik. Ha mással lovagoltatod be, akkor téged is meg kell szoknia majd a hátán, ezt ugye tudod? Frissen belovagolt ló pedig igen érzékeny, nem kezdő alá való, de hát ezt már meg sem említem. Nyeregben azért ültél már, ugye? Bár akkor érezned kéne, hogy melyik a stabilabb, szimpatikusabb számodra, de illik figyelembe venni a lovat is, mert bizonyos fajták sokkal inkább alkalmasak az egyik stílusra, mint a másikra. Ezt majd bizonyára a belovaglást végző szakember is el fogja mondani, célszerű hallgatnod rá.

2019. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy milyen sok kommentelő beszélt a stílusokról, úgy néz ki egyik sem olvasta a kérdező kommentjét. Mint írta, hobbi szinten szeretne lovagolni és terepen, azaz igazán egyik stílusban sem szeretne komolyabban elmélyedni, hanem a kényelem a legfőbb szempont. Én ehhez a western nyerget ajánlom.

És amúgy elárulok egy titkot: egy western lóra is rá rakhatsz egy angolnyerget, hogyha abban a stílusban lovagolod, ahogy be van tanítva, és fordítva is igaz, western nyereggel is lehet lovagolni egy angol stílusú lovat (jómagam is ezt csinálom).

És nagyon szomorú látni, hogy a kommentelők többsége nem ad érdemi választ, csupán fikázza a kérdezőt és a lovastudását, noha soha nem látta még, hogyan is lovagol valójában. :(

2020. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogjuk már fel, hogy internetről nem lehet megtanulni lovagolni. Sőt, a lovakról se túl sokat. Igenis meg kell kérdezni egy hozzáértőt, meg igenis edzővel kell lovagolni, ha nem megy magunktól. Ez a gyakorikérdések.hu, nem a való élet..
2020. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Westenr nyereg valóban kényelmes lesz terepre(mondjuk én hasaltam már rá úgy arra a nyomorult első kápára ,hogy mondom soha többet ilyen be nem ülök 😂) Milyen stílusban tanulsz most lovagolni?

Különben mindenkinek megsúgom ,hogy egy alap szinten kiképzett lónál NINCSenek akkora különbségek angol és western között, testsúlyra csizmára nagyon hasonlóan reagálnak(igaz a westernes alltalaban hord sarkanytut) a szár segítség amiben leginkább különbség van.

2 éve lovagoltam át egy westernben kiképzett telivér mix lovat angolra, mivel JÓ alapkat kapott nagyon szépen megtanulta az apró különbségeket mivel hangsúlyozom hobbi szintről beszélünk. Viszont a gazdi aki westernben tanult lovagolni és ott sem sikerült az alapokat teljesen elsajátítania, mikor kivettem alóla a western fotelt !!!ügetni !!!sem tudott!


Én személy szerint imádom ezt a nyereg témát mert szerves része a lovaglásnak és rengeteg érdekes dolog van benne. Ha csak terep akkor a western nyereg jó lehet de készítsd a pénztárcád mert ott a használt is 180.000ft-tol indul ami valóban kényelmes és minőségi. Ezért az árért már egy nagyon profi díjlovas nyerget is kaphatsz (ami nekem a szívem csücske) és hobbi terep célra szerintem a legjobb. (Díjlovasban olyan 80cmig ugrani is lehet 😃) vagy gondolkozz el az angol túra nyergeken.


Viszont két fontos dolog!!!

- kezdő vagy: nyerget vagy az edződdel(bár ez itthon lutri) vagy nyerges szakemberrel menj venni. Ha rossz a nyereg amit választasszal azzal tönkreteszed a lovad!


- a másik, ha a lovad még nyers, most lesz belovagolva pályán kell kezdeni! Kezdő ló kezdő lovas terepen nagyon rossz kombináció!


Semmi sértőt ne láss bele a te és lovad épségben írtam amit írtam.

2021. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!