Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mitől van a lovam hátán?

Ez mitől van a lovam hátán?

Figyelt kérdés

A lovam hátán tegnap észrevettem kisebb sebeket, rücsköket, hegeket. Nem nagyok, nem is mélyek.

A farka felett, a farán, a háta közepén és a hasa oldalán is vannak.

A legtöbb a fenekén van, a farka fölött, és a medencecsontoknál.

Kb. 2-3 cm sebek, de tényleg nem méllyek, olyan mintha lenyúzta volna a hátát.

Ezeket a sebeket nem köpik be a legyek?

Az állatorvvos leferőtlenitette, és azt mondta pár nam és elmúlnak.

Biztos nem a nyereg törte fel a hátát, mert a nyereghelyen nincs egy darab se, se hevederhelynél.


Egész nap legelőn van a többi lóval (17-20 ló).

Nincs olyan hely ahol nagyon lenyúzhatta volna.

Arra gondoltam még hogy össze veszett egy másik lóval aztán összerúgtak de ahoz hogy a hátát lenyúzza fel kellet ugratnia az én lovam hátára.

A lovamon most nincs patkó, de van 3-4ló akin van, a többieken nincs.

Ha ez számit, a ló 11 éves shagya arab kanca

Csak kancákkal vannak eggyütt.

Nem tudom mitől lett sebes.

Valaki járt már igy?



2019. jún. 22. 15:55
 1/3 Jsbsnaj ***** válasza:
100%
Szerintem inkább balhé volt. Az én lovamon is szokott lenni ilyen seb, fölleg amikor sárlik én arra gondoltam, hogy érzik a szagokat.
2019. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nyári ekcémás vagy fényallergiás? Ha nem múlik a sima sebkezelésre, kenegetésre, érdemes egy kaparékot vetetni, esetleg egy vértesztet csináltatni. Nálunk is tavaly jött ki 15 éves herélten, addig semmi baja nem volt. Faroktő, és előtte, martájék, combok külseje, paták felett (gyakorlatilag azok a helyek, ahol nem tudta elég hatékonyan zargatni a dögöket)... Agyon meg vissza bűvöltük minden kegyszerrel, mire kapcsolt a doki... Most márciustól eszi rá automatikusan a gyógynövényeket, és gyakorlatilag tünetmentes.
2019. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem is inkább balhé lehetett, mert ma már szépek voltak a sebek, sőt a kissebek már alig látszanak.

Ha nem mulik akkor jönnek a tesztek.

Köszönöm mindkettőtöknek.

2019. jún. 22. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!