Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütötték a kiscicát de...

Elütötték a kiscicát de látszólag semmi baja?

Figyelt kérdés
Valaki kidobott előttünk egy hete pár kiscicát és azokat akiket még nem vitt el valaki, elkezdtük gondozni. Ma viszont ahogy az út szélén ült az egyik cica egy fsz fej direkt ráhúzta a kormányt és már csak annyit láttam,hogy nyávog a cica és a lábát fájlalja. Azonnal behoztam, letöröltem róla a vért ami a szájából jött és leraktam pihenni. Megnyomkodtam a lábát, picit fájlalta de utána már sétálgatott. Jó az étvágya is, evett a többivel. Ahogy néztem, sehol se vérzett. Lehet bármi komoly baja így az este? Állatorvos hétfőn szerdán és pénteken rendel 15-17óra között, oda vinni nem tudom...anyámék szerint "mindegyik így fog járni, ez a sorsa".. ha holnapra esetleg semmi baja se lenne és járkálna a többivel tutira ne vigyem el dokihoz? Őszintén, fogalmam sincs mihez kezdjek vele..

2019. júl. 29. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nincs belső sérülése akkor nem lesz baja ha 1-2 nap alatt kiderül
2019. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"letöröltem róla a vért ami a szájából jött"

Nem csak a lábát találta el ezek szerint. Eltörhetett a bordája is, kocsi csapta meg, nem bicaj, komolyan kell venni. A szájból jövő vér belső vérzésre utal. Állatorvos nélkül nem fogja túlélni, ha ez a helyzet.

(Csak zárójelbe, majd megteszi helyettem más a kioktatást, de van arra megoldás, hogy ne csapja el az autó őket. A házban tartással, vagy macskabiztos kerítéssel, de akármilyen hülyén hangzik, tanítással is megelőzheted a bajt.)

2019. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó, a macskák nem az enyémek. Csupán idejönnek a házunk elé, mert látnak minket. Kidobta őket valaki,mi csak etetjük őket hogy ne haljanak éhen. Sajnos nem fogadhatom be őket,mert anyámék nem engedik és a kutyám se valami macskabarát. Próbáltam nekik gazdit szerezni,de eddig csak egynek sikerült.

2019. júl. 29. 19:41
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Az elöttem válaszoló valósággal megidézett! Én vagyok aki ezúttal kioktat!


Ha a cicákról komolyan gondoskodtál volna,nem nehéz ám megcsinálni egy zárt kifutót valami kis fészer/fadoboz köré. Csak venni kell csirkehálót,rögzíteni aztán csóközön. Mert hát,biztos a házban nem tarthatod,elvégre opcióként sem merült fel 😑😑

Az állatorvoshoz mindenképp vidd el a cicát,akkor is,ha látszolag semmi baja. És ha KOMOLYAN akarsz is tenni értük,vagy megcsinálod a zárt kifutót (ami lehet nagyobb is akár) vagy ha ez nem lehetséges,felrakod a kicsiket több gazdikereső csoportba,mert az érzéketlen szüleidnek igaza van: ez vár kint rájuk.

2019. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha vér jött a szájából akkor majdnem biztos, hogy belső vérzése van. Én mindenképp elvinném dokihoz.
2019. júl. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Semmi baja sincs neki a sokkon kívül hálistennek.:) Rengeteget ugrál, szinte barátságosabb lett mint előtte volt. Na és óriási az étvágya mint a tesóinak.
2019. júl. 31. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!