Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napos kiscicámnak nagyon...

Pár napos kiscicámnak nagyon nagy a hasa. Mitől lehet? Látszólag sokkal nagyobb mint a többi kiscicáé.

Figyelt kérdés
Pár napja születtek cicák. 3an születtek, de az egyiknek a hasa eszméletlen nagy és puha, nem is az egész hasa, inkabb az “alhasa”. Én úgy vettem észre, hogy a feje sokkal kisebb mint a többinek, de a hasa az szemmel láthatóan sokkal nagyobb. Rendesen eszik, étvágya az nagyon van. Vajon mitől van ez? Lehet hogy csak dagi, de 2 nap alatt nem lehet így elhízni. És akkor nem csak a hasa lenne “nagyobb” hanem az egész cica.

2018. ápr. 21. 19:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
talán orvost kéne erről megkérdezni...
2018. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy a cicáknál mennyire gyakori, de kiskutyáknál pl. a püffedt has a bélférgesség jele.

Jó lenne, ha látná egy állatorvos.

2018. ápr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Az , féreg gyanús . Doki kell oda mert kimerül kiszárad és elpusztul .
2018. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Már tegnap is nagy volt a hasa... Születhet bélférgesen? Mert ha nem akkor nem hiszem, hogy ennyi idő alatt elkapta... Orvost meg nem értük el:(
2018. ápr. 21. 20:51
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy születhet férgesen már a méhben elkapja az anyjától és hiába nincs tünete az anyának attól még lehet férges.
2018. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem értesz hozzá, ne szaporíts... Mivel nem ismerlek, hozzátenném, hogy ha pocakosan került hozzátok, ezt ne vedd figyelembe kérlek. Csak irritálnak azok az emberek, akik direkt fialtatják a macskát, 0 tudással.

Állatorvoshoz tényleg érdemes lenne elvinni, én tenyésztőként hirtelen elég sok gubancra gondolok. Minél hamarabb kéne, nehogy nagy baj legyen :(

2018. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
0%

Nincs igaza a szaporító diplomács kollégának.

Nem lehet férges, az közvetlen székletből terjed.

Csupán azért nagyobb a hasa mert újszülött és mohón szopik.

2018. ápr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%

A 7-es válaszoló nem normális.

Férges szerencsétlen cica, valszeg a többi is az anyjukkal együtt. Vidd el mindet orvoshoz, de akkor ha már ott vagy, nehogy elfelejts időpontot kérni az anyacica ivartalanítására.

2018. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Na mindenki nyugodjon le!! Nem akartuk hogy terhes legyen a macska, de azt mondta az állatorvos, hogy egyszer le kell fialnia, mert ha anélkül műtetjük meg sok probléma fenn állhat (vagy mi). Látta őket orvos ma, de mivel az anyjuk folyamatosan kapott gyógyszert, férgek ellen, így ő nem az. De igen sajnos a kismacska férges. De nem tudom miért nem lehet normális hagnemben segíteni...
2018. ápr. 22. 09:21
 10/32 A kérdező kommentje:
Oh.... és hirtelen történt a terhesség, egy véletlen baleset volt.
2018. ápr. 22. 09:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!