Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak csipásodik a...

A macskáknak csipásodik a szeme és dorombolás közben hallani, hogy furán veszi a levegőt. Mi lehet?

Figyelt kérdés

2 db 4 hónapos cicáról van szó.

Jár ide ki hozzánk állatorvos egy héten egyszer, volt itt megnézte, nem talált náluk semmi rendellenest, azt mondta, csak a magas páratartalom miatt vannak kidőlve.


Elvittük egy másik orvoshoz is, akit a környéken a legjobbnak mondanak, ő is azt mondta, hogy nem lát semmi kórósat és hogy elvileg magától elmúlik majd. Csak a párás idő miatt van, mivel kinti-bentiek, kint szeretnek lenni, bent nem maradnak meg. Mivel így szoktatták őket akiktől kaptuk.

De engem akkor is nyugtalanít, hogy naponta 3x törlöm kamila teás vattakoronggal a szemeit, mert mindig be van csipásodva és mikor az egyiket simogatom, dorombol, hallani, hogy nehezen veszi a levegőt. A másiknak pedig néha nedves az orra.


Ezen kívül egyébként aktivak, játékosak, esznek rendesen.

Oltást természetesen kaptak, kint is van hűvös hely, ahol alszanak, sőt idebent is, ha itt tartja kedvük.


Az állatorvosnál egyébként hétfőn voltunk velük, de nekem akkor sem tetszenek így.


Másnak esetleg valami tapasztalat ezen a téren?


2019. aug. 2. 00:31
 1/6 anonim válasza:
19%

Ismerős a helyzet. Nálunk 5 éve volt ez körülbelül Zorro és Snow cicusokkal. Az egyik anyamacskánk, Hamvas 2-3 hónaposan hozta elő őket. Kis aranyoskák azonnal képzések lettek. Fél hónappal későbbfolyt az orruk és szegényeknek még buborékolt is. Ugyebár mi nem vittük állatorvoshoz őket, itt 'vidéken' nagyon nem is szoktak macsekokat vinni. (ettől még bármit megteszek egy állatért, nem kell állatkínzónak elkönyvelni). Mamám régi módszerét használtuk. Mi is kammilláztuk a szemüket, mivel összeragadt folyton a kis bájos szemük. Ha jól emlékszem Zorro 1-2 hónap után teljesen tünetmentes lett. Snow viszont kicsit tovább 'lábadozott', de mind a ketten huncut és boldog cicusok lettek és már jó ideje szerető gazdinál vannak. Szóval ne aggódj. Kicsit legyengült az immunrendszerük szerintem, biztos ki fogják heverni. Csak kell egy kis türelem. Viszont ha nem múlik 2-3 hónap múlva, akkor szerintem feltétlen vidd állatklinikára. Ugyan ez lép érvénybe ha rosszabbodik a helyzet (hányás, kedvtelenség, étvágytalanság). Jobbulást a kis csöpségeknek és neked meg kitartást.


Jó lenne majd hallani, hogy mi lett velük. 💞

2019. aug. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
23%

*kezesek

Kamilláztuk

2019. aug. 2. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kamilla nem a legjobb a szemükre, próbáld ki a bórvizet. Nekem perzsám van, úgyhogy hozzá vagyok szokva a csipához, de még így is elég napi 1x törölni a szemét. Nekem ez enyhe náthának tűnik, de laikus vagyok.
2019. aug. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsétek már el a kamillát! Szárít.

Bórvízzel törölgesd neki, az nem csinál kárt.


De én a helyedben felhívnám a dokit, hogy mit mond.

2019. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kamillával nem szabad kenni a szemét, mert szárít. Nekem a könnyezésre az állatorvos Tobrex nevű szemcseppet/krémet adott. Ez egyébként emberi gyógyszer is, úgy tudom, háziorvos s felírja. Adj nekik multivitamin pasztát, erősítsd az immunrendszerüket.
2019. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Macskanátha! Gyorsan vidd őket orvoshoz... Antibiotikumot és szemcseppet kell hogy kapjanak. Ezt komolyan kell venni mivel a macskanáthát nem mindegyik éli túl. Okozhatja herpesz vírus, calicivírus illetve clamydia ami az emberre is veszélyes lehet. Ezért minél előbb, nekik is jobb mert nem szenvednek tőle, vidd orvoshoz! A kamilla népi gyógyászat, szeretjük de ezekre nem fog hatni! Kérlek vidd őket orvoshoz!
2019. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!