Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha engem zavar az alvásban...

Baj ha engem zavar az alvásban a macska dorombolása?

Figyelt kérdés
Párom néha szokott a macskájával aludni. Ilyenkor bebujtatja a takaró alá és egyből el is alszanak. Viszont a macska állandóan dorombol jelezve hogy jól érzi magát és ez engem zavar mert megszoktam hogy csend van illetve párom horkolasat már megszoktam ki is zárom magamban így az már nem okoz gondot. De a macska dorombol zavaró tényező számomra nagyon. Az a gond hogy párom szeret vele aludni és gyerekkora óta szokott macskával aludni. Így ő neki nem gond valamint elvileg nyugtató hatással van az emberekre. Rám is csak én nappal mikor nem aludni akarok hat nyugtatólag. Talán megtudnam szokni ha mindennapos lenne mint párom horkolasa de ez a macskával alvás csak néha szokott lenni.

2018. nov. 22. 06:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskák nem csak azért dorombolnak, mert jól érzik magukat, így relaxálnak úgymond. Jártam karanténba önkénteskedni, ott is sokszor doromboltak szerencsétlenek, pedig nem hiszem hogy olyan jól érezték magukat, így nyugtatták magukat. Na de ennyit a macskapszichológiáról, szerintem nem dorombolhat egész éjjel, mert ha elalszik nem dorombol.

Nekem egyébként nem baj, hogy téged zavar, de szerintem könnyebb megszokni mint a horkolást, mert a dorombolás legalább egyenletes. Legalább is ha hallanád az én férjem horkolását, ő az összes létező verziót produkálja egy éjszaka: A krákogóstól, a berregésen át a mély duruzsolásig. Percenként vált különböző frekvenciára.

2018. nov. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fura. Nekem is vannak macskáim és dorombolnak mikor alszanak mellettem. De a dorombolás nem hangos


Engem a fúrógép, az autók és a repülők zavarnak, ami azért teljesen más hangerő.

2018. nov. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Tudatosan gondolj arra, hogy "Szeretem a macska dorombolását" és el fogsz aludni.
2018. nov. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az elején még nem zavart ennyire csak akkor úgy hittem nem fog előfordulni többször hiszen allergiás is vagyok a macskaszorre szedek gyógyszert de az egy idő után enyhül éjjel emiatt sem a legjobb ötlet ágyba vinni. Szeretem én is őket és inkább tusszogok tőlük mintsem ne éljek velük de aludni mielőtt össze jöttem a párommal elképzelhetetlennek tartottam. Nektek kinti vagy benti macskaitok vannak?
2018. nov. 22. 11:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bentiek már, és enyhültek az allergiás tünetek azóta. Az immunrendszerem megoldotta. A szeretet győzött.
2018. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Csak eléggé kicsi lenne a ház nekünk őt macskával és három emberrel. És falun lakunk mindig is kinti macskák voltak
2018. nov. 22. 13:30
 7/15 anonim ***** válasza:
4%
A macska nem ágyba való. Imádom a macskákat de emelett igényes ember is vagyok így vannak dolgok amik a macska számára tabu: ágy, asztal, konyhapult.
2018. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked nyilván baj. De szerintem ha nem pörögsz ezen, hanem elkezdesz másra gondolni, olyan dolgokra, amik ellazítanak, akkor meg tudod szokni.


Különben pedig első körben a pároddal kellene erről beszélned, ha amúgy sem mindig alszik a macskával, lehet, meg tudná oldani, hogy ne aludjon vele.

2018. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már beszéltem vele erről, de az is igaz hogy mostanában eléggé frusztrált vagyok. Neki pedig nemrég lett új munkahelye meg kell szoknia a légkört talán akkor kezdődött ez a macska az ágyban alszik dolog újra. Szóval az én hibám is és mentségére legyen mondva hogy fél óra után kirakta de csak reggel vettem észre hogy már nincs ott. Azt mondta miattam csinálta. De én érzem magam rossznak emiatt. Megpróbálom a saját modszeremet iszok egy kis nyugtató teát és minden jobb lesz tőle. Ajánlom nektek is 😃 tényleg sok mindenre jó. És köszi a tanácsokat!
2018. nov. 22. 16:57
 10/15 anonim ***** válasza:
Addig nem tudsz elaludni, amíg a cica dorombol, vagy előbb-utóbb azért elnyom az álom? Vagy csak akkor alszol el, ha már a cica abba hagyta?
2018. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!