Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi macskánál normális az...

Sziámi macskánál normális az hogy első fialásra 5 kölyke is lett?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki mondaná, ivartalanítva lesz. Benti macska csak anyukám szellőztetet a cica pedig kiszokott a szobambol és 2 nap múlva jött haza, akkor találkozhatott kandurral.
2019. aug. 2. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Általában kevés szokott lenni, de simál előfordul több is.
2019. aug. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi 😊. Igazából még is lepődtem rajta mert megvan az a sziámi természete.. Tudjátok. És azthittem a kolykeit se fogja szeretni, de egész nap velük van enni meg WC re jön ki csak tőlük. Mikor cseréltem alattuk a lepedőt hogy ne az legyen már alatta amin szült akkor is egyfolytában dorombolt meg várta hogy visszarakjam alá a kicsiket.
2019. aug. 2. 08:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hihi :)


Egy anyatigris már csak ilyen, lehet bármilyen 'mogorva', a kicsiket teljes szívéből szereti :)


Nálunk volt egy kóbor cica (közönséges házimacska) akit próbáltunk magunkhoz édesgetni, de nagyon félt, menekült. (néha közel engedett, de pl. megfogni sose tudtuk)

Egyszer odaszült a kerti fészerbe, de mivel az nem volt túl biztonságos, ezért behoztuk magunkhoz a - akkor épp nem használt, üres - fásládába a konyhában. Látta hogy mit csinálunk, az ajtót is nyitva hagytuk, de még a szobából is kijöttünk :) Nem akartuk, hogy azt higgye, "elraboltuk" a kiscicáit. Mutattunk neki egy biztonságosabb helyet, a döntést rá bíztuk.


Fura módon ott maradt a ládában.


Nagyon cuki kis szőrpamacsai voltak :) Egyszer nem bírtam ki, odamentem hozzájuk, és engedélyt kértem a megsimogatásukhoz :)


Anyacica nem mutatta jelét annak, hogy zavarná a jelenlétem, és azt is hagyta hogy a kiscicákhoz érjek. Persze ezt csak akkor csináltam, ha ő is ott volt és látta, és csak lassan, óvatos mozdulatokkal. Először őt simogattam meg, hogy lássa, nem bántom őket.


Nem sokkal ezután mintha kicserélték volna. Ő lett a legbújósabb cicánk, aki eddig valaha volt :) És a legpuszisabb is, mindig nyalogatja a kezem, akárhányszor csak "hatótávon" belül van :D


Beütemeztünk neki egy ivartalanítást - sajnos nem tudtuk hamar megoldani, egyszer egy fontosabb kiadásunk volt, másik alkalommal pedig a kedvenc dokink szabadságon volt (volt persze másik orvos, de mi hozzá ragaszkodtunk) így becsúszott egy második alom.


A macska szülés előtt türelmetlenül nyávogott az ajtó előtt, majd amikor beengedtük végre, rohant a fásládába és életet adott a második alomnak.


Azóta persze ivartalanítva lett, és azóta is ő a legbújósabb macsek a környéken :)

2019. aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De aranyos, biztos rajott hogy vigyáztok rájuk.😄
2019. aug. 2. 08:43
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Az én cicámék 4en voltak tesók, a másik cicámék 3an. (Mindkettő sziámi). Nekik nem volt soha gyerekük, ivartalanok, de amúgy nagyon kedves, bújós ragaszkodó cicák. És anno emlékszem, az anyukájuk is ilyen volt és nagyon szerette a kicsiket.
2019. aug. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az enyém olyan hogy mindenhova követ nem lehet tőle a fürdőbe se elmenni egyedül. De mindenki másra fúj meg féltékeny. Anya mindig aztmondja hogy tudtam ilyen öntörvényű féltékeny macskát kifogni aki csak 1 gazdát fogad el.
2019. aug. 2. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk is 5 cica lett😼
2019. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 _ovodas_ válasza:
27%
És meg lehet őket venni? :)
2019. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!