Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiesett a macskám egyik...

Kiesett a macskám egyik szemfoga. Nagy baj?

Figyelt kérdés
10éves. A többi foga meg elég pici. Hogy fog így táplálkozni? Elég válogatós volt mindig is, csak a száraztápot meg alutasakost eszi, bármi mást csak kis mennyiségben, ritkán. Ezzel a foghiánnyal el kell vinni orvoshoz? Most már csak pépeset ehet? Kizárolag benti macska.
2019. aug. 4. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Enyémnek már kettőt is el kellett távolítani. Azt mondta a doki, hogy nem jelent gondot, mivel ők csak a zsákmány megragadásához használják. A gyakorlat igazolta is, semmi gondot nem jelent neki, mert ha megfigyeled, felkapja a falatot vagy száraztáp szemet és tolja is hátra, hogy rágni tudja.
2019. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az, mivel vén szegényke. Elviheted állatorvoshoz, de az műfogat nem csinál neki, csak max. ellát jótanácsokkal, hogy milyen kaját adj neki.
2019. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vén ? :(

És mit javasoltok, mostantol hogy etessem? Kaphat még száraztápot is vagy csak puhább vagy pépes ételt? Vannak ilyen fogtisztitó eledelek néha vettem neki az vajon tényleg hat? Szóval szeretném ha minél tovább épek maradnának a még meglévő fogai.

2019. aug. 4. 12:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A korának megfelelő száraztáppal etesd, plusz kapjon rendszeresen nedveset is!
2019. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok: száraztápot kap, azzal nincs gond. A konzervhúst kisebb darabokra vágom, azt vettem észre, úgy jobban fel tudja szedni. A pépest egyik sem szereti nálam.
2019. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!