Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A féreghajtó tablettát beveszi...

A féreghajtó tablettát beveszi a macskátok? Én tegnap kb.20 percet szenvedtem vele, mert mindig kiköpte, majd elviszem a dokihoz, ő biztos ügyesebb! Betettem kajába is, lenyalta róla.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy veszi be! Nem hülye az :)

Le kell nyomni a torkán, persze szép finoman.

Nézd meg, hogy csinálja a doki és lesd el a technikát (bár lehet, hogy olyan gyógyszer adagoló izével csinálja majd, nem tudom, az kapható-e)

2010. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én mindig a dokira bízom. Egyszer próbáltam.

Amúgy itt van a minden leírva: Hogyan adjunk be tablettát a macskának.

Nagyon ajánlom mindenkinek.

[link]

2010. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy megy mint a kutyánál: szétfeszítem a száját, jó mélyre teszem a torkában, összefogom az állkapcsát és végig simítom kicsit erőteljesebben párszor a torkát, miközben a szája zárva van és kicsit felfelé tartja a fejét. Így sikerülni szokott a dolog.

A doki egyszer adta be neki, fogott egy csipeszt és jó mélyre tette a torkában, a többi ment ugyanúgy, ahogy leírtam.

2010. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hát egy 2 hónapos macskának nem bírom akkorára nyitni a száját, hogy beleférjen a kezem...
2010. júl. 12. 16:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja, azt nem mondtad,hogy ilyen csöpp :)

Akkor majd a doki beadja.

2010. júl. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen, ilyen :) és menhelyes úgyhogy mihamarabb be akarom Neki adni :)
2010. júl. 12. 16:06
 7/14 A kérdező kommentje:
elolvastam a leírást, köszi! Ezen vagyunk túl! :)
2010. júl. 12. 16:08
 8/14 anonim ***** válasza:
Beveszi. Vadóc állatka de amit kell azt tűri mert próbáltam nevelgetni. Kinyitom a száját, berakom jó mélyre aztán kész. Utána kap valami finomat hogy biztos lenyelje.
2010. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Miért kéne beférjed a kezed? Mekkora szája van a macskádnak? Az ujaddal simán odarakod...
2010. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hell-ikon ***** válasza:

Ne az egész öklöd próbáld a szájába nyomni, hanem csak két ujjal (hüvelyk+mutató) fogd meg azt a tablettát.:D

Két hónapos macseknak még nem olyan nehéz egyébként beadni, amilyennek elsőre tűnik, felnőttként már macerásabb szokott lenni. Egészen hátra a szájában, de a nyelvére tedd a gyógyszert. Ha sikerül, akkor onnan már reflexből megy a nyelés, de azért nem árt a száját egy kicsit tartani, nehogy még onnan is kiköpje.:)


De talán tényleg az lenne a legjobb ha állatorvost kérnél meg, mutassa meg hogyan kell.

Nem olyan bonyolult, és nem is tart néhány másodpercnél tovább.

2010. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!