Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10 hetes kiscicám éjjel simán...

10 hetes kiscicám éjjel simán használja az almot, nappal a parkettára végzi a dolgát, vajon miért?

Figyelt kérdés
Eldugott helyen van a wc-je, igyekszem minden evés, ivás után beletenni, de ki akar mászni. Néha, ha kitartóan visszarakosgatom, kb. harmadszorra, negyedszerre sikerül összehozni pisit, kakit. Ilyenkor megsimogatom, megdicsérem. De ha kimászik úgy, hogy nem produkált semmit, és nem követem utána, akkor általában megy a parkettára. Tegnap este alaposan felmostam a parkettát, narancsolajjal is lekentem és ráraktam A4-es lapokat. Éjjel kakilt a wc-be, majd reggeli után az A4-es lapokra pisilt. Tehát azt talán kizárhatom, hogy a wc-vel vagy az alommal gondja lenne, hiszen éjjel használja. 1 hete van nálunk, az első 2 naphoz képest nagyot fejlődött, felbátorodott. Még csak a nappaliba és a konyhába merészkedik, a többi szobába nem. A cica wc a nappaliból kivezető folyosón, egy beugróban van. Próbáltam azt is, hogy arra a helyre tettem, ahová a parkettára pisilt. Nem változott semmit, ugyanúgy éjjel magától belement, nappal a parkettát választotta. Sajnos nem tudjuk 24 órában figyelni, de azért elég sokat látjuk és sokat játszunk vele. Amikor épp rajtkapom, mindig beteszem az alomba. A pisit feltörlöm és beteszem az alomba, megszagoltatom vele és kaparó mozdulatokat végzek a lábával. Úgy érzem, mindent kipróbáltam. Csak idő kérdése lenne? Vajon miért csak éjjel megy simán a wc használat? Nappal miért nem vagy miért csak úgy, ha kitartóan bepakolgatom? Előre is nagyon köszönöm, ha van valami ötleted! :)
2019. aug. 23. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél le még egy alomtálcát lehetőleg oda, ahova pisilni szokott! Az ideális alomszám macskák száma plusz egy, tehát egy macskának 2 alom! Sok macska eleve nem szívesen vizel és ürít egy helyre! Egyébként az egy tévhit, hogy a macskák az eldugott almot szeretik, igazából az a jó, ha az alom viszonylag központi helyen van, ahol a macska sokat tartózkodik, viszont mindenképpen távol az etető és itató tálaktól!
2019. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Napközben szerintem nem meri felkeresni az eldugott almot - még fél, az meg egy szűk helyen van, ahol sarokba szoríthatjátok, és napközben ti is mocorogtok. Éjszaka nyugi van, akkor van alkalma eldönteni, hogy minden biztonságos.

Jól írták fentebb, nem jó, ha az alom nagyon eldugott.

Esetleg, ha fedett, egyelőre vedd le a tetejét, amíg nem megy magabiztosan a dolog, az is segíthet. És maradjon a nappali közepén (vagy legyen +1 ahogy írták), akármilyen csúnya is.

2019. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Lehet, hogy meg fogom próbálni a 2 almot, de egyelőre nem szeretném erre szoktatni. Minden korábbi cicám egy alomba pisilt-kakilt (amikor keten voltak, akkor is). Persze, minden cica más, de sose gondoltam, hogy ezzel gondunk lesz. Mindig baromi egyszerűen ment. Megmutattam a korábbi cicusoknak az almot, onnantól kezdve odajártak. Ugyanazon az eldugott helyen volt, ahová most is tettem az új cicának. Szokott pisilni is az alomba, de csak éjjel, vagy ha beleteszem és kitartóan visszarakom legalább háromszor. Tovább nem szoktam erőltetni. Ezért gondolom, hogy nem az alommal van gond (mármint hogy csak 1 van), hanem inkább azzal, amit a második válaszoló írt, hogy még fél. Viszont, az jó gondolat, hogy ne tegyem eldugott helyre. Valamiért így hallottam sok helyről, hogy eldugott helyre kell tenni, merthogy a macskák szeretik, ha nyugodtan, zavartalanul végezhetik a dolgukat. A két alomtálcás bulit ha lehet, kihagynám. :) Remélem, arra nem lesz szükség, örülnék, ha csak egyet kéne fenntartani, mert annak az egynek is épphogy van normális helye. A nappaliban nyilván nem szeretnék cica wc-t tartani és nem szeretném, ha erre rászokna. Nem is azért, mert csúnya, hanem egyszerűen nem szeretném erre rászoktatni. Vagy úgy gondoltátok, hogy később átteszem neki kb. 4 méterrel arébb, az eredeti helyre, ahol mindig is tartottam a cica wc-ket? Persze ha sehogyse megy, megpróbálom, amit javasoltatok. Nagyon köszönöm még egyszer a segítséget!
2019. aug. 23. 14:24
 4/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, "ketten"-t akartam írni a "keten" helyett. :)
2019. aug. 23. 14:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Áttettem az alomtálcát a nappali jól látható pontjára. Cicusom elment vizet inni. Utána megfogtam és beleraktam az alomba és szépen pisilt egyet. Magától lehet, hogy nem ment volna bele. Messziről nézegette a tálcát, de aztán továbbment.
2019. aug. 23. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, akkor ne tegyél le két almot... Erre nem tudok mit mondani. Nekünk van a nappaliban is, és nem nagyon érdekel, hogy ki mit szól hozzá. Én is jobban örülnék ha nem kellene ide is egy, de ha macskád van, nem mindig az van, amit te akarsz! Ez a cica nyilvánvalóan másképp működik, mint az eddigi macskáid, szóval nem biztos, hogy beválnak ugyanazok a dolgok. Egyébként ha egyszer odaszokatod egy helyre, akkor nem jó ötlet áthelyezni az almot!
2019. aug. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem is bátortalan nappal, idő kérdése és megszokja. Addig türelem 🙂 ha mégse töténne változás, akkor a plusz alomtálcát ki kéne próbálnod. Nálunk ezzel még nem volt gond eddig. A 2 cicánk wc be jár pedig viszonylag eldugott hely. Tervezünk egy harmadik cicát, hát nem tudom vele majd h lesz, de most kicsit megingattál a kérdéseddel, mi lenne ha nekem is ilyen gondom lenne utána?
2019. aug. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!