Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kétségbe vagyok esve! Másfél...

Kétségbe vagyok esve! Másfél hónapja utcáról hazavitt ivartalanított 2,5 éves fiú cica (Nyüzsi) nem szokja meg a lakást! Nappal is előfordul, hogy nyávog és a bejárati ajtó elé fekszik, de éjjel elviselhetetlen. Soha nem szokja meg a lakást?

Figyelt kérdés
Éjszaka ablakba fel, ablakból ágyra ugrik, pár percre kidől, doomb-simi, majd újra bumm, ablakba, majd megint le, nyafi-nyafi, fel-le, stb. Ma már a kisszobába telpítem páromat, mert olyan kialvatlan, amilyen kialvatlan az ember lehet. Megszakad a szívem a cicóért. Mégis mit tegyek? 2 másik cicám nőstény, ők nyugton vannak. Étvágya jó, minden rendben vele egészségügyileg, kombó oltást kapott, stb. Csak egyszerűen látom rajta, hogy szenved, olyankor unatkozik. Reggeltől délutánig/estig dolgozunk, így gondolom, hogy javarészt nappal pihen, de amikor egész nap otthon vagyok, és több időm van játszani velük, akkor is ugyan ez megy. Amikor játszani akarok vele, kapható rá, de a simit hamar megunja, látványosan feláll, és pár ujjnyira arrébb megy, ott lefekszik. Ott is simizem, megint pár centit arrébb. De van amikor ő jön, és elvágódik, hogy márpedig most dögöny kell! :) 15 éve vannak cicáim, de Nyüzsi lelkén nem tudok kiigazodni. :( És nem tudom mit tehetnék érte, hogy ne érezze magát bezárva... :( Megköszönök minden segítséget.

2015. jún. 16. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy macskás (inkább kutyás) de én nagyon úgy érzem, hogy egyszerűen nem az ő világa. Ha 2,5 évig az utcán élt, vadászott, kóborolt, stb. és most be van zárva egy lakásba, akkor egyszerűen nem tud magával mit kezdeni. Te ennyi idő után még nem jelentesz annyit neki, hogy boldogítsa a tény, hogy ott vagy. Az a tény boldogítaná, ha portyázhatna.

Ha kertes házatok van, azonnal rakd ki az udvarra és tanyázzon ott. Ha meg lakás, lehet hogy érdemesebb lenne visszatenni az utcára, de szemmel tartani. Kialakítani egy helyet ahol rendszeresen adsz neki enni, figyeled nem beteg-e, stb.

2015. jún. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Talán még meg is tenném, ha nem albérletben laknánk. Viszont 1-2 év múlva úgyis továbbköltözünk, és akkor ki viseli gondját utána? Sajnos ez nem jó megoldás. Tanácstalan vagyok.
2015. jún. 16. 09:17
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem lehetett mindig kóbor cica, mert ivartalanítva találtunk rá.
2015. jún. 16. 09:34
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha herélt volt, nem lehet, hogy keresi a gazdája?


Nem tudom, mekkora a lakás, esetleg lehet túl kicsi a 2 nősténynek + 1 kandúrnak. Megpróbálhatod izgalmasabbá tenni a terepet magaslati helyekkel. Többet játszani vele, aktívabban fárasztani, főleg lefekvés előtt. Van macskáknak is ilyen tápadagoló labda, amiből "levadászhatja" az ételét, hátha őt érdekelné:

[link]


Az teljesen normális, hogy a simi csak akkor jó, amikor ő akarja :-)

2015. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Természetesen próbáltam. Bevallom, nem minden nap sikerül, mert van, hogy 11-re érek haza és 3-kor kelés, de amikor nem így volt, akkor próbáltam. Persze jó volt a játék, de ez nem segített sz éjszakán. A lakás 46 nm-es, de szó szerint minden helységbe bemehetnem, másfél szoba. Az egyik cica csak az ágyon van, a másik össze-vissza, de ő sem túl aktív. Tény, nem a legjobb a viszonya a lány cicákkal, mai napig megy a fújás. Nem gondolom, hogy túl kicsi a lakás, lehet benne futkározni, de tény, hogy nem pótolja az utca szabadságát. Se ez, sem egy 80 nm-es lakás. De nem érzem megoldásnak, hogy a maga sorsára hagyjam és visszaengedjem az utcára.
2015. jún. 16. 10:38
 6/14 Maxitabi ***** válasza:

A másfél hónap nagyon kevés!!! Türelem!! Még össze sem szoknak ennyi idő alatt, nemhogy az új "életritmust" felvenni!!Adj időt magatoknak!

Amúgy az én nemsokára 6 éves, lakásmacska maine coonom is odaül az ajtó/ablak/erkélyajtó/ kajástál elé és nyávog,sündörög ill kaparja az üveget... Ez természetes is. Amúgy tipikus macskaviselkedése van...

2015. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Volt egy fiú cicám, 2014. decemberében kellett elbúcsúznunk tőle (rák, a csontjában is már). 15 éves volt a lelkem. 13 év kinti-benti cica után úgy alakult, hogy sajnos benti cica lett. 2 év alatt sem szokta meg. Ettől rettegek.


Az egyszerű nyávogás nem zavarna, de Nyüzsi nem nyávog, Nyüzsi "sír". Nem kötik le hosszú ideig a műegerek, a madzag és társai.


Bár nem vettem, de házilag pont 3 napja készítettem olyan jutifalat-adagolót. Egyenlőre nem köti le, ha én odébb tolom és kiesik a jutalomfalat, a potyafalatot örömmel elfogyasztja.


Pedig tegnap délután olyan jót aludtunk együtt. Majd' 2 órán át, az ágyban, mellettem. Ilyenkor ő jön mellém.


De a boldogsága nem teljes a szabadság nélkül. :/

2015. jún. 16. 11:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem szokja meg, inkább add oda valahova, ahol van kert. (Nekem is volt egy ilyen kijárós macskám, csak enni jött be + este egy kicsit lelkizni és benn aludt. 3 napig kellett kihúznom vele egy lakásban, de tömény szenvedés volt neki is, nekem is. Örökké hálás leszek a szomszédoknak, amiért nem balhéztak, minden joguk meglett volna hozzá ... Mondjuk nekünk az a 3 nap szerencsére ideiglenes megoldás volt, számoltam a perceket, hogy mikor mehetünk haza.)
2015. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szintén rák miatt a 15 éves lány cicámtól sajnos hetek (jó esetben 1-2 hónap múlva) el kell búcsúznunk, addig próbáljuk itt tartani, amíg több a jó az életében, a mindennapjaiban, mint a fájdalom. Vele jön ki Nyüzsi a legkevésbé. Eredetileg ideiglenesben volt nálunk, aztán itt maradt. Úgy volt, hogy gazdisodik, de 3 hét után elhoztam a "majdnem" gazdiktól, nem érezte jól magát ott, és kétszer is megszökött (kajával csalták vissza, egyszer pár órát, egyszer majdnem egy napot volt távol). Úgyhogy jelenleg ez a helyzet. És a tehetetlenség.
2015. jún. 16. 11:14
 10/14 A kérdező kommentje:
Adnám én, ha találnék neki gondos gazdit. Csakhogy nálam a gondos gazdi nem merül ki abban, hogy valaki eteti, és nem is egy 6 hetes csöpp cicáról van szó, hanem egy nagyon erős személyiségű, domináns cicáról, aki ha akar tud nagyon kedves lenni, de amikor úgy tartja kedve, békén kell hagyni. És ezt érzékelteti is. Nem sok ember van, akinek lenne türelme egy ilyen cicához. Az emberek ölbecicát szeretnének, és nem egy domináns ördögfiókát. :)
2015. jún. 16. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!