Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szó ez a "fostos"?

Milyen szó ez a "fostos"?

Figyelt kérdés
Akik ezt mondják a macskára, azok honnan szedik? Tudom mit jelent, De nincs ilyen szó! Már annyira fárasztó,hogy mindenki ezt írja. Először még vicces volt, de már idegesít!
2010. júl. 13. 16:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

te vagy a vicces, de egy idő után már idegesítő leszel.

A magyar nyelv(és minden más is)változó új szavak keletkeznek, régiek tűnnek el. A fostos már köznyelvben is ismert, te is tudod mit jelent, tehát létezik. És hogy honnan vették? Miért az asztalt honnan vették?

2010. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
mit jelent ez??:O neten nem talaltam meg a magyarazatot..
2010. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1.: ez jó volt! :D

3.: a kismacskákra szokták mondani, ha megy a hasuk! Én sem tudtam, amíg el nem mondták nekem! :)

2010. júl. 13. 16:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Népies kifejezés, de attól még létezik. Ha mondjuk macskáról van szó, azt jelenti: hasmenése van, de létezik fostos (más tájakon fosóka vagy potyóka) szilva, (apró, cseresznye méretű sárga vagy piros szilva), itt nyilván azt jelenti, hogy a fogyasztása a már említett tünettel járhat.
2010. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Mert elméletileg nincs ilyen szó...Azokra a macskákra használják akik hasmenéssel küszködnek, de ennyi erővel már logikusabb lenne a "fosos"...Ha pedig van, akkor valószínűleg valamely nyelvjárás vagy tájszólás sajátossága.
2010. júl. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz minden állatra mondják. És a fostosodás leginkább a kisállatok ( kiscicák, kiskutyák..stb.) köreiben van mert sokat hurculják őket vagy megnyomkodják.Én így halottam!:)

De ez minden állatkára vonatkozik!:)

2010. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
ja, koszi, hogy elmagyaraztad, hogy mit jelent.. de akkor miert nem fosos?
2010. júl. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na ez nem értem én sem, hogy akkor miért nem fosos!? :D

Köszi a kommenteket!

2010. júl. 13. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Fostos és kész.

Tanyai, vagy tanyasi? Ez is van olyan jó.

2010. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%
Mert parasztok és kész! :D
2010. júl. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!