Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy cica fostos és adok...

Ha egy cica fostos és adok neki embernek való hasmenéslekötőt persze megfelelő adagban meggyógyulhat?

Figyelt kérdés
Igazából egy cicacsalád jár hozzánk enni. Az egyik kiscica ilyen beteg. Már egy hete nem volt itt, nem volt ereje eljönni. Mikor utoljára láttuk már észre vettük, hogy beteg. Most mikor újra jött,már nagyon le volt soványodva, és csak aludt.Anya adott neki gyógyszert, azóta elkezdett enni, újra elfogadja az anyja, és mászkálgat. Vajon megmarad?
2009. aug. 14. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az anyja is elfogadja, akkor valószínűleg életben marad, ha nem jön közbe megint egy betegség, és nem fordul el tőle újra.
2009. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hasfogó gyógyszerek nem az okot, hanem a tünetet kezelik. Az ember se gyógyul meg tőlük. Arra jók csak, hogy ha pl. utazik valaki, és nincs lehetősége óránként vécére menni, kibírja hosszabb ideig.


A legjobb megoldás persze az orvos lenne, hiszen a hasmenés többfajta betegség tünete is lehet.


Ha erre nincs lehetőség, szerintem adj neki kímélő táplálékot, pl. főtt csirkehúst rizzsel összekeverve.

2009. aug. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
nemleet máskor fososnak írni? mi az h fostos..xD
2009. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vigyázz, van amelyik mérgező a macskának!

Én majdnem eltettem láb alól véletlen az enyémet, pedig segíteni akartam.

2009. aug. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyon kell vigyázni, a macskák nagyon érzékenyek az emberi gyógyszerekre! Inkább telefonon kérdezz meg egy állatorvost, minthogy nagyobb baj tegyél
2009. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen kérdésben az állatorvossal konzultálj, mert ő az illetékes a témában.


[link]


Ha normál ételekre ennyire eltérően reagálnak, mint az ember, akkor képzelheted az emberekre tervezett gyógyszerek milyen hatással vannak rájuk. A macska biológiája és emésztőrendszere teljesen más, mint az emberé, vagy mondjuk egy másik állaté, ezt kéne megértened...

2012. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!