Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek bolha ellen?

Mit tehetek bolha ellen?

Figyelt kérdés

Frontline, bolha nyakörv, bolhapor: szerintem mindent kipróbáltunk.

Csak bolhásabb lett.

Így nem is jöhet be, mert nem akarok a házban is bolhákkal küzdeni.

Nincs valakinek valami bevált csodaszere? Valami, amire nem immúnisak még ezek a dögök?



2019. aug. 26. 07:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvoshoz vitted már?

Ő tud olyat adni ami jó.

2019. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1:

Nyáron lett ivartalanítva. Akkor adott cseppeket, de ugyanúgy bolhás maradt. A gyógyulás alatt ugye értelem szerűen bent volt. Azt a szobát alig tudtuk megtisztítani a kis ro..dékoktól. Azóta is naponta porszívózok, a peték miatt.

A cica most kint van, de ez se lesz állapot, ha jön a hideg.

Teljesen kivagyok, hogy annyira ellenáll már mindennek, vagy ennyire sok van a környéken? Falun élünk, itt az a "normális", ha az állat bolhás.

Ma bepermeteztem mindent rovarirtóval, 90 fokon kimostam a kutyák és a macska fekhelyét.

A kutyákon nincs ennyi, pedig egy óra alatt leszedik a bolha nyakörvet.

A macska tele van a kis dögökkel.


Mit csináljak még?

2019. aug. 26. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először alaposan meg kellene fürdetni bolhairtó samponnal vagy pedig neostomosannal (állatpatikában tudsz venni). Illetve a helyét is meg mindent amihez hozzáért alaposan lefújni insecticide spray-vel.

Fürdetés után 24 órát várni kell, utána lehet kezelni a macskát és a kutyákat is valami bolhairtó szerrel.

A macskánál ez lehet mondjuk Advocate, Stronghold, Bravecto plus csepp, a kutyánál Advocate Stronghold, Advantix, Bravecto tabletta. Ezeket is állatgyógyszertárban kell beszerezni. A bravecto 3 hónapig hat, az összes többi szer esetében a kezelést havonta kell ismételni.

2019. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!