Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Körömvágás macskáknál?

Körömvágás macskáknál?

Figyelt kérdés

Általában a gazdik azért vágják kiskedvencük körmét be ne szakadjon neki, ne tudjon mást megsebezni és a bútorok biztonsága miatt? :D

Vagy én gondolom rosszul?


Én 1 macskámnak sem vágtam a karmát, és soha semmi bajuk nem volt. Soha be sem szakadt nekik, nem is bántották a bútort. Volt nekik egy kis kaparófájuk és maguknak elintézték. Sokszor még maguknak is lerágják.


Szóval ez igazából csak ilyen plusz segítség nekik?


2019. aug. 30. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
A gazdik inkább a saját érdekükből vágják, mint a cicáékéból. Ahogy Te is írtad, kaparófa.
2019. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
71%

Az én cicámnak nagyon gyorsan nő a karma, és hiába használja naponta többször a kaparófát, azon nem kopik el neki eléggé.

Ha nem vágjuk vissza neki időben, akkor szegényke beleakad mindenbe (pl.: szőnyeg, kanapé, lepedő) és kopog a karma a parkettán.

Sokszor magának is próbálja lerágni a hátsó lábain, olyankor örül, hogy segítünk neki.

2019. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Nálam van vagy 5féle kaparófa, de mind kerüli nagy ívben. Bútoron, szőnyegen és rajtam élesíti a körmeit.
2019. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Szobacicának kevés a kaparófa, nem kopik eléggé. Attól, hogy te nem látod, még beszakad nekik, sokszor leválik a felső réteg, ez természetes folyamat.


Ha nem lenne vágva a körme, beleakad a cicajátékba, a szőnyegbe, a plédbe de még a lepedőbe is, ha az ágyon dagaszt valamelyik.


Mivel nem tövig vágod (a karomvágás nem egyenlő a karomtalanítással, utóbbi tiltott itthon szerencsére!), ezért gazdi kényelmi szempontból sokat nem jelent, ugyanúgy tud bútort karmolni, ha az a mániája.

2019. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kaporófán csak az első lábain tudja koptatni a karmokat, a hátsó csak mászásnál, kapaszkodásnál kopik ami bent nem megy (a függönyön lógás nyílván nem koptatja).

Ezért azokat le kell néha csipni, de kizárólag csak a végeit.

2019. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az enyém hála istennek használja a kaparót. :D

A hátsó karmai pedig egyálatalán nem élesek. (Pedig nem vágom neki).

2019. aug. 30. 16:19
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Nem azért kell vágni mert éles, hanem azért mert megnől annyira, hogy nem tudja rendesen behúzni a mancsába.
2019. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Idős cicámnak belenőtt volna a húsába, ha nem vágtam volna rendszeresen.
2019. aug. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!