Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknál mennyi hányás a...

Macskáknál mennyi hányás a "normális"?

Figyelt kérdés

Cicaszitterkedek 3 macskát. A gazdái már felhívták a figyelmem, hogy mindig óvatosan menjek be, mert lehet, hogy a bejárathoz hánynak (napi 2x kell járnom, ebből arra következtetek, hogy elég gyakran hánynak).

Szerdán és ma este is találtam hányást, ráadásul ma 2 darabot is. Mindkettőben volt nagy, összetekeredett szőr, mint amilyet hányni szoktak, meg kevés eledel. Az egyik hosszú szőrű, így szerintem ezt szerintem az a cica csinálta mindháromszor. 3 napban 3x hányt, az nagyon sok lenne? A szerdaiban nem volt szőr.


2019. aug. 16. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az azért sok. (Tök változó egyébként, az én cicáim hányósak, anyukámé egyáltalán nem.) De ha még egyszer hányna a rád bízott cica a napokban, szerintem vidd el állatorvoshoz. Lehetőleg ahhoz, akihez egyébként is hordják a gazdái. Vesebetegség tünete is lehet a gyakori hányás, érdemes kivizsgálni.
2019. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Heti 2-3 normális, pláne ugye, ha füvet is rágnak hozzá, viszont napi 2 mindenképpen sok.
2019. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyébként a 2 adag lehet, hogy csak 1-2 perc eltéréssel távozott. Van olyan, hogy először kiokádja a gyomortartalmat, és utána tud csak ürülni a szőrgombóc, a cica meg közben odébbmegy.
2019. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindkettőben volt gyomortartalom és nagy (kb. ujjnyi) szőrcsomó is. De abban sem vagyok biztos, hogy normális, hogy ennyi szőrt lenyel... 2 ujjnyi szőr jött ki belőle egy nap, nem tudom, hosszú szőrűeknél ez hogy megy. Nekem rövid szőrű macskám van és max. fél évente 1x hány.

De közben meg lehet, hogy a kettő közül valamelyik másik tisztogatta és az hányta ki a másik szőrét is. Ráadásul jön a hosszú hétvége is. :( Csoda lesz orvost találni, nem hogy azt, amelyikhez szokták vinni. Az biztos, hogy holnap felhívom a gazdáját megkérdezni erről.

2019. aug. 16. 22:27
 5/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem fésülni is szoktam pár naponta.
2019. aug. 16. 22:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú szőrűt nem fésülöd a szittelés részeként? Fontos lenne, és nem csak a hányás miatt. Nem tudom, mennyi időre utaztak el a gazdái, de ha nagyon hosszú a bunda, és sokáig nincs kifésülve, be is tud filcesedni, ami több szempontból is gond.

Ügyeletet azért szerintem találsz valahol a közelben, neten meg tudod nézni, hol lesz rendelés felétek.

2019. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Aha, akkor ez keresztbe ment. Ok, az jó, ha naponta fésülöd.
2019. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Elég hosszú a szőre amúgy, ezért is vagyok bizonytalan.

Ügyelet van, csak elég kétes hírű, így oda nem szívesen vinném. Reggelre, ha lesz valami még el tudom vinni a szokásos orvosukhoz.

2019. aug. 16. 22:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem lesz ott gond, ha van benne szőrcsomó is, akkor nem gáz szerintem! Szőroldó pasztát használnak vajon? Fontos lenne, mert ilyen sok szőr még bélelzáródást is tud csinálni, ha nem ürül rendesen. Na meg a fésülés!
2019. aug. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Remélem én is, hogy nem lesz baj, mert végül is volt benne sok szőr. Ráadásul amelyik macskára gyanakszom, nagyon mohón is eszik, egyszer vissza is öklendezte az eledelt.

Szőroldó pasztát szerintem nem használnak, legalább is nekem nem mondták és több, mint egy hónapra utaztak el.

2019. aug. 16. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!