Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hónapos ivartalanított...

5 hónapos ivartalanított kandúrnak milyen táp?

Figyelt kérdés
A tápon kívül reggel-este kap fél alutasakos nedves eledelt és délben kb egy dl laktózmentes tejet. Ha nem alusat kap, akkor ugyanannyi nyers csirke, pulyka vagy nyúlhúst.
2019. szept. 1. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó keveset eszik a macskád. Amúgy vannak ivartalanított macskáknak való táp de egyébként olyan tápot veszel amit megenged a pénztárcát. Azért a whiskas és frieskis meg ilyenek nem ajánlom ezek nagyon a legalja. Persze van akinek erre van csak pénze én ezt is tiszteletben tartom csak én személy szerint nem ajánlom mert nem vált be a whiskas. Minden baja volt tőle a macskának. A one purina vagy mi elment egynek de az orijen volt a jó táp.
2019. szept. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért kérdem, mert nem tudom melyik steril táp adható 5 hónapostól.

Eddig purizont evett, napi kb 50gramm a többi kaja mellé.

Tudom, hogy kevés, sajna az ivartalanítás óta nem is játszik nagyon, csak bújik vagy alszik egész nap, az étvágya is 3x ekkora volt, most alig akar eszegetni egész nap, konzerveket már abszolút nem eszi, csak a tasakost. Ivartalanítás óta nem is nőtt.

2019. szept. 3. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Maine Coon, vagy hasonló nagytestű macska?

Szerintem ez nem kevés, hanem kifejezetten sok...

Az én macskáim (nőstény ivartalanított házimacskák) 30 gramm szárazat esznek (Orijen) és 40 gramm alutasakosat (Royal Canin).


A Purizon egy elég jó táp, ami az összetevőket illeti, hogyha gyakorlatban is beválik, akkor nem kell váltani...

Szerintem ez az iartalanított/ivaros etetés alaptalan.

Persze az orvosok még támogatják többnyire, hogy csökkentsük a fehérjét az ivartalanított állatoknál, de folynak a kutatások hogy ennek mennyire is van alapja, mert ma már, főleg fejlettebb országokban akad bőven orvos aki azt mondja, hogy semennyire.

Meg ha megnézed az összetevőket, van olyan táp ahol az ivartalanítottaknak való változat szinte semmiben nem különbözik, esetleg pár százalékkal kevesebb benne az állati fehérje...


Aztvjavaslom, hogy nézess időnként vérképet és hogyha az, a szőrük, a foguk, a kedvük és az étvágyuk is rendben van, akkor ne filózd túl...

2019. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utcai talált kismacska. 4 hetes volt, amikor összeszedtem.

Nem tudom, hogy sok vagy kevés, amit tudok, az az, hogy ivartalanítása előtt 3x ennyit evett, és heti szinten nőtt. Most 5 hónapos 2 és fél kg, ami szintén nem tudom kevés-e. 4 hetesen 40deka volt.

2019. szept. 3. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!