Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mióta novemberben meghalt az...

Mióta novemberben meghalt az egyik macskánk a másik folyamatosan nyávog. Miért? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2 macskánk volt, mindkettő hím. Sokat nyúzták egymást, játszottak. Aztán az egyiket novemberben elütötte egy autó a házunk előtt...:'( Azóta a másik cica folyamatosan nyávog. Hiába adunk neki enni, hiába nyitjuk ki az ajtót, hogy kimenjen (kinti-benti cica), csak néz ránk, nyávog, olyan szvíszaggató síros hangon. Ha lehajolok hozzá, hogy simogassam, akkor arrébb megy pár métert és ott folytatja. Én nagyon sajnálom szegényt, biztosan unatkozik, de anyumat egyre jobban idegesíti. Néha kiabál vele, hogy hagyja abba, de akkor a cica megrémül, és mégjobban elkezd nyávogni. Már szinte kezdünk hozzászokni, de rossz látni, hogy ilyen.

Mirét csinálja ezt?

hogyan lehetne rajta változtatni?

(új cica sajnos nem lehet, anyum így is azt mondja, hogy ha őis maghal (:'() akkor nemlesz új macska)

13/l

Köszi előre is!


2010. júl. 14. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Többet kell vele foglalkozni,játszani vele ilyesmi.Amúgy meg szerintem egy társ hiányzik neki akár akar anyud akár nem :S
2010. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg "hízelegni" neki jutalmakkal, játssz vele többet. Vegyél, vagy készíts neki valami új játékot, ami egy időre lefoglalja. Értesd meg anyukáddal, hogy a cica így gyászol. :'( Amúgy őszinte részvétem.
2010. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Régebben, mikor még ketten voltak voltak játékaik, de nem nagyon érdekelte őket, emiatt nem akar anyum megint venni neki, de most emgkérdzetem, lehet belemenne...:)

Próbálok énis játszani vele, de ha lehajolsz hozzá, hogy simogasd vagy valami játsz vele, akkor arrébb megy... Néha engedi magát simogatni, de gyorsan elmegy.

Amugy, mikor még a másik cica is megvolt, akkor ő nagyon csöndes volt, egyszer nem hallottuk nyávogni, sírni, semmi. DE mostanra ilyen lett...:/:'(

2010. júl. 14. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem csak az új cica segítene a problémán. Ha egyszer megszokta a cicatársaságot, onnantól kezdve igényli. Nekem az egyik cicám egyszer kórházban töltött két éjszakát. Az otthon maradt cica addig sírt, amig haza nem hoztam a beteget. Pedig nem tutdtak játszani meg semmi, mert ketrecben kellett tartani hetekig. De ott volt, és ez elég volt ahhoz hogy megnyugodjon.
2010. júl. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű:szomorú,társtalan. Mennyi idős?Mert ha fiatalabb 5-nél,egy társ még jöhet.Utána is,de akkor már nehezebben barátkozik.Kb. legyen annyi mint ő,vagy egy kölyök(min.6 hónapos,mert sok macska megfújtja a nagyon piciket).

MONDD MEG AZ ANYUKÁDNAK,HA KIABÁL VELE,NEM LESZ JOBB,TISZTA HÜLYESÉG,HOGY EZT TESZI.MONDD MEG NEKI H K.Virág ÜZENI.

2010. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Majd megpróbálok anyummal beszélni, hogy új cica kén, mert az én kis dárgám nem érzéketlen lény, ő is vágyik a társaságra. Mert szerintem azt hiszi, hogy a macska csak úgy van, nem kell neki másik. De ha már emgszokta, akkor kell...

De nemhszem, hogy megengedi, hogy új cicánk lehessen

2010. júl. 14. 19:57
 7/9 anonim válasza:

Elnézést előre is, ha megsértelek, de TILOS kiabálni a macskával. A macska jelleméből hiányzik a düh, nem érti, nem tud mit kezdeni vele. Ha nem értitek meg, hogy a macska is érez, akkor nem kellett volna macskát beszerezni. Egyébként meg a macska nyávog, ezt tudni kéne, nem értem és felháborít, hogy ezen kiakad bárki is...

A megoldás valószínűleg tényleg egy másik macska, de nem hiszem, hogy hirtelen megjavul a kedélyállapota, idő kell neki majd biztosan, lehet, hogy kezdetben elutasító lesz az újjal.

Meg kell próbálni macskát beszerezni, egyetlen épeszű okot mondjatok már, hogy miért ne lehetne 2 macska, ha már 1 van. És ne azt, hogy drága az etetése, mert NEM. Mindenféle ellenkező dumával ellentétben IGENIS egészséges és gyönyörű az a macska is, ami csak házi kosztot eszik.

Elnézést még egyszer a kicsit kemény megfogalmazásért, de én nagyon bele tudom élni magam még egy macska érzéseibe is, nagyon szeretem őket. Én a sajátjaimra egy hangos szót nem tudnék szólni, még ha dühös, vagy rosszkedvű vagyok, akkor se. De minden macskatulajdonosnak így kéne gondolkodnia, aki nem, annak nem való macska.

2010. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

félreértés ne essék!

én nem kiabálok vele.

Anyum idegeivel baj van, gyógyszereket szed, nehezen bírja, ha sokat nyávog a macska.

Anyum a következő indokokat mondta, hogy milrt nem lehet új macskánk: (most kérdezem meg)

-Szobatisztaságra kell szoktatni (hogy kimenjen ha kell neki, vagyis odamenjen az ajtóhoz)

-nem kell neki mégegy macska.

-új bútorok lesznek és nem akarja, hogy a kér macska kergesésk egymást és szétszedjék a butorokat.

-verekedni fognak meg kergetík egymást, ezzel fogják őt zavarni.

-két macskát kell majd kiengedni és sohasem akarnak majd egyszerre kimenni (szerinte)


amúgy mikor ketten voltak és verekedtek néha, akkor párnával dobálta őket erőből a kanapéról (olyan másfél-2 méterről)


pénz miatt nincs próbléma, szóval nem azon múlik.


Azon gondolkodok már, hogy odaadom valakiknek, ahol tudom, hogy jó helyen lesz, de ehhez nincs szívem, mert én őt szeretem és nemakarom elveszíteni, tudni akarom, hogy van.

2010. júl. 15. 17:02
 9/9 anonim válasza:

Vegyél neki valami olyan játékot, ami kicsi, felhúzós vagy automata. Ha új cicát szeretnél, gyõzd meg anyukad:

Pl. majd te gondozod, ha zavarja õt éppen, akkor menj ki vele a kertbe, próbáld meg te megtanítani

2014. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!