Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túrázás, kirándulás macskával?...

Túrázás, kirándulás macskával? Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van itt olyan, aki kirándult már a cicájával? Láttam interneten egy-két cikket ilyen túrázó cicákról, ahol a gazdi vitte magával a hegyekbe stb., illetve egyszer saját szememmel is láttam ilyet. Megfogott a gondolat, mivel szeretek kirándulni és felmerült bennem, hogy cicával mennyire megoldható?

Van egy utcáról befogadott cicám, jelenleg benti cica, szabad kijárása nincs, viszont hámmal, pórázzal az udvaron (közös társasházi) szoktunk sétálni, ezt nagyon élvezi, általában követeli is az ajtó előtt nyávogva. Viszont nagyon félős, ismeretlen emberek elől inkább elszalad, vissza bemenekülne a lakásba, de utána azonnal megy ki újra kíváncsian.


Akinek van már tapasztalata cicás túrázással, hogyan érdemes belevágni, mire kell odafigyelni, mekkora távokat érdemes megtenni, stb? Természetesen nem rögtön egy 30 km-es túrára, az ország másik végébe szeretném elvinni, mindenképp fokozatosan szoktatva az új ingerekhez.


Köszi előre is!



#macska #túra #kirándulás #túrázás #cica #túra macskával #kirándulás macskával
2019. szept. 13. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Szia! Egy ilyet érdemes beszerezned, ha a cica elfárad, vagy kutyásokkal találkoztok.


[link]


Nekem annyi a tapasztalatom, hogy amikor a kutyusommal sétáltam a mezőn, ez kb 4-5 km, a kinti cicánk mindig jött velünk, simán bírta, és láb mellett végig sétált mellettünk. (A mező mellett lakunk, ezért én nem vittem pórázt és hátizsákot)

2019. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pont itt a zooplus-on már néztem ezeketet a hordozókat, köszi :)

Az én cicám sajnos benti, így valószínűleg kinn, idegen terepen nem jönne mellettem ilyen szépen, de falun élő ismerőstől már hallottam, ahol szintén kinti volt a cica, hogy mindig szépen elkísérte egy darabon a gazdáját.


Ami még jól jönne tanácsként, hogy az etetés, kis-nagydolog elvégzése hogy történjen? Ha napi kétszer kap enni, akkor rövidebb sétánál elég vizet vinni?

2019. szept. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!