Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni erről a 4 hónapos kiscicámat?

Figyelt kérdés
Van 3 hete egy cicánk. Nagyon mozgékony, energikus, bújós. Minden este együtt alszunk el. De hajnali 4 körül kezdődik a baj. Állandóan jön simogatásért. Kicsit megsimogatom, látszólag elalszik, majd 10 perc múlva megint nyávog, bújik. Képtelenség tőle aludni. Ha nem simizem, akkor megy a gyerekhez és felébreszti. Hogy oldjam ezt meg? A másik, hogy hajnalban támadja játékból a férjem lábát. Ő sem tud tőle aludni.

2019. szept. 15. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A macskák éjszakai állatok, ezért nekik az a természetes hogy éjjel aktívak.

Csak annyit tudsz tenni, hogy nappal jobban kifárasztod és nem hagyod sokat aludni.

2019. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 1,5 éves korára nőtte ki. Addig minden hajnalban 2-3x felkelt, szaldgált, nyávogott. Most már átalussza az éjjelt, hajnali 5 körül kel(t), fél 6-ig elnyarvog, jön simiért...

Megtanultam füldugóval aludni... Amúgy az sokat segít, ha a tipikus lefekvési idő előtt alaposan lefárasztod,játszol vele és nem nagyon kap enni éjszaka.

2019. szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A macskák a hiedelemmel ellentétben NEM éjszakai, hanem szürkületkor, hajnalban aktív állatok - ahogy a prédáik is. De remekül meg tudják tanulni az emberek napirendjét.

Kérdező, nehéz menet lesz, de azt kell megszoknia, hogy nem ér semmit azzal, ha felébreszt. Se simi, se játék, ti még alszotok, a gyerek ajtaját meg becsukni, hogy őt se tudja felkelteni. A harcolós játékról meg nagyon határozottan letiltani, elzavarni, ha ezt csinálja.

Az segítség, ha ahogy írták, megfelelően van fárasztva este, mert egy túlpörgött macska ellen semmit nem érnek a nevelési kísérletek.

2019. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kizárod a hálószobából és kész.
2019. szept. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én macskám 5 körül kel. Csak néha jön rá, hogy felkeltsen mert neki simi kell.

A lényeg, hogy nem szabad megsimizned, finoman told el magadtól. Akkor leszokik róla. Sajnos nem egyik napról a másikra. Reggel aztán jól dögönyözd meg cserébe. :)

Lábharapásért én vizipisztolyoznék.

2019. szept. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 hónapos kiscica 4 napja van nálunk. Este lefárasztás és hálóajtó becsuk.Imádom,szeretem,de az ágy a mienk és a pihenés is.
2019. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!