Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az normális ha a nőstény...

Az normális ha a nőstény cicák nem kaptak gallért ivartalanítás után és leszedi a kötést?

Figyelt kérdés
miután megtörtént a műtét megkérdeztük a dokit, hogy mik a további teendők. Azt mondta, amíg a macskák nem térnek észhez, ne engedjem ki őket a hordozó ketrecből (volt alatta puha ruha), csak ha teljesen normális s mozgása...stb és csak enni is ezután adják nekik. Aznap este már észhez tértek, ettek. Elmondta, hogy 4 napon belül le kell szedni a kötést, elmagyarázta hogyan, de azt is hozzátette, hogy ha nem menne inkább vigyük vissza megcsinálja és még azt is mondta, hogy ha a macska magának leszedi a kötést, az a legjobb. És megkérdeztem hogy mennyi idő múlva engedhetem ki őket, mivel 95%-ban kinti cicák. Erre azt mondta, hogy amikor a macska észhez tért teljesen mondjuk másnapra, mehet ahova szokott, ha kintiek akkor kintre. Nos a doktor úr amit elmondott, az egyik cicám már le is szedte a kötését. A másik ő már elkezdte megbontani. A neten ezekről teljesen mást olvastam ...nem egy rossz orvos , mivel bármi baja volt a macskának, pl a szemével, vagy étvágya nem volt, az vált be amit mondott, vagy adott nekik. Mit tegyek? A macskákat nem engedtem ki.

2019. szept. 29. 00:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Plusz a varratszedést mondta 10 nap múlva. Egyébként 6,5 hónapos cicák. A doki szerint pont most kezdődött meg bennük az ivarerettseg. A kandúrok meg nem szoktak ide. Korai stádiumban voltak😂
2019. szept. 29. 00:36
 2/10 A kérdező kommentje:
Rossz kategória. Elnézést
2019. szept. 29. 00:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jo orvosom van, jol felszerelt rendelovel, nagyon lelkiismeretes. Sem a szuka kutyank, sem a nosteny macskank nem kapott gallert, es semmi bajuk nem lett. Sok ismeros racsodalkozott. A kuytank maganak szedte ki az egyik varratot. Olyan szepen begyogyultak a sebek, egyik allaton se latszik mar a helye.
2019. szept. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyre több helyről hallom ezt, hogy nem kapnak a nőstény állatok gallért ivartalanítás után. Szerintem ez qrva nagy felelőtlenség, mert a doki soha nem tudhatja előre, hogy az adott állat piszkálni fogja-e a varratokat vagy nem! Nekem eddig az összes macska piszkálta a sebet, az egyikkel pedig közvetlen ivartalanítás után nagyon megszívtuk, mert késő estére ébredt fel, már nem volt rendelés, és túl nagy gallért kaptunk, amit azonnal le is vergődött magáról. Kicsit később neki is állt konkrétan kicibálni a friss varratokat, és gallér hiányában egész éjszaka egy percet nem aludtam, mert folyamatosan figyelni kellett mit csinál! Borzalmas volt, én azóta lesz4rom mit mond a doki, adjanak gallért és kész! Maximum nem kell használni. De ha meg kellene, akkor elég nagy szívás, ha nincs...
2019. szept. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából a macskák jól vannak, teljesen kiheverték. Azt az egy dolgot vettem észre, hogy az egyik macska túlzottan bújos lett, ami nem gond, csak eddig ilyen sose volt, hogy az ölembe felmászott és nyugodtan fekszik, hanem mindig izgága volt, a másik meg mindenhez dörgölőzott ide, oda feküdt, nyivákolt. Most meg csak dorombolnak mikor simogatom őket és nyugodtak. A játékosság megmaradt. A sebet nem bántotta, csak a ragasztot szedte le
2019. szept. 29. 01:05
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Lány cicáknak kis ruhácskát szoktak adni mert a gallért minden állat utálja. Én varratszedésig nem engedném ki
2019. szept. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol olyat, hogy az nem baj, ha kiszedne véletlen a cérnat az nem gond, mert alatta is össze van varrva, így nincs esély arra, hogy szétnyiljon. Annyira rossz ez egyébént, hogy az ember próbálna felelősségteljesen eljárni, csak egy fajta dologról 5 ember 5 féle verziót mond. Így nyilván én is, mint sokan, lehet naivan, a dokinak próbálok hinni.. de egy másik orvos már biztos másképp mondaná... a harmadik szintúgy
2019. szept. 29. 01:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, azt elfelejtettem, hogy en peldaul "bugyit" huztam a kutyara, hogy ne piszkalja a sebet, jol bevalt. Valami ruhadarabbol csinaltam. A macskara nem kellett. Esetleg megprobalhatod
2019. szept. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Legszívesebben én se engedném ki, de ezek már a benti léttől depressziósak. Egy utcáról befogadott kóbor cica kölykei ezek, 8 hetesen hoztam el őket. Teljesen ember barát macskát faragtam belőlük. Ha pl éhes vagy valamit szeretnének, fel másznak az ablakba, vagy tok intelligensen ülnek a bejárati ajtó előtt. Oltást kaptak, rendszeres féregtelenites. Most ezt csak azért meséltem el, mert egy valamit utàlnak: Huzamosabb ideig a házban tartózkodni. Be vannak engedve ha akarnak, de nem viselik el a bezartsagot. Csak ülnek ártatlanul az ajtó előtt. Kicsit kiengedtem őket felügyelettel, jól érezték magukat. Különben bent kicsit leköti őket a játék, de látszik h kb depressziósak bent... ettől készülnek ki
2019. szept. 29. 01:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan engedd ki őket! Ha aggódsz a kötés miatt, akkor kérdezd meg a dokit, hogy milyen tapasszal tapaszthatod le. Nekünk anno szintén nem adtak gallért, egy sima tapasz volt rajta, de olyan erős ragacsú, hogy hiába próbálta, nem tudta leszedni. Nekem is kint-benti macsek volt, ahogy totál rendeben volt, észnél volt, evett-ivott, már ment is ki. Kb. 1 nap múlva. Persze figyeltem rá, amikor csak lehetett bevittem, de ha menni akart, nem álltam útját.
2019. szept. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!