Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kan kutya! A...

Ivartalanított kan kutya! A seb így néz ki (kép), ez normális? Illetve sokan ajánlottak rá betadint, tényleg használ?

Figyelt kérdés

[link]


2 napja levettem róla a gallért, belenyalt. Azóta az evésnél is inkább rajta van, viszont mi ilyen laköközösségben élünk, ezzel arra célzok hogy a házba több kutya van, ki szoktuk engedni játszani a másik kutyával aki a szomszédé (a mi kutyánk viselkedésében nincs változás, másik kutya nem nyalja és harapja odalenn).

Viszon ma is mielőtt sikerült visszatennem rá a gallért belenyalt a sebbe párat.

Kentem rá neki betadint. Ma először. Megugrott párat amiből arra következtetek hogy a seb külső része nem teljesen van begyógyúlva.


Műtve 13-án volt és 13-án vinnénk varratszedésre.

Holnap pedig megyünk állatorvoshoz mivel én aggódok a sebe miatt.

Mint ahogy a képen is látszik külső varrata van illetve nem azér ilyen bumpszlis az egész varrat, mert belül gennyes hanem mert az orvos ilyen szépen varta neki össze.


Valaki akivel történt hasonló kérem írjon!



2019. aug. 21. 19:54
1 2
 1/13 Jsbsnaj ***** válasza:
55%
Szerintem nagyon csúnyán van varva. Attól, hogy megnyalja nem lesz baja.
2019. aug. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes a seb, bár 13-ához képest már sokkal jobb kéne legyen. De nyilván én nem vagyok doki, holnap okosabbat fog mondani.
2019. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, nekünk azt mondta a doki hogy felesleges rá Betadine, meg úgy akármi, csak levegőzzön. Bár nem is piszkálja, nem nyalogatja.
2019. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

Igen szerintem is. Nem is dícsérik ezt a dokit ahogy hallottam.


#2

Igazából nagyon szép volt addig amíg először bele nem nyalt. Addig olyan szép volt hogy meg is lepődtem.

Igen, holnap dokilátogatás lesz. Mégiscsak ő az orvos, csak kicsit bepánikoltam mikor megláttam.


Illetve azt nem tudjátok hogy a betadint milyen gyakran kellene rá kenni?

Mert most bekentem neki egyszer délután, utána este kétszer.

2019. aug. 21. 20:56
 5/13 A kérdező kommentje:

#2

A válaszom után láttam mit írtál, én nem beszéltem erről a dokival mert csak annyir mondott valami fertőtlenítő ragasztóval lett legújva amire nekem semmit se kell már kennem.

De ha azt mondta akkor valószínűleg nincs sok értelme.


A levegőzés meg van oldva, mivel nem használunk ruhát rá.

2019. aug. 21. 20:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szuka kutyám volt nemrég ivartalanítva, az egy jó 6-8 cm-es vágás volt, de már 1-2 nap után elmúlt a pirosság és egy héttel a műtét után már érzékeny sem volt, a seb is sokkal szebben nézett ki, de ez lehet csak a varrás miatt tűnik csúnyábbnak. Nekünk a dokik annyit mondtak, hogy ha levedzik, esetleg gennyedzik a seb, akkor van baj, akkor vigyük vissza, de amúgy a sebkontroll nem árthat, a biztonság kedvéért én is elvittem egyszer még a varratszedés előtt, nekünk ez benne is volt az ivartalanítás árába.


A krémmel kapcsolatban dokik nekem is azt mondták, hogy felesleges kenegetni, ha nagyon akarom az első pár napban egy kis kék lukács krémmel bekenhetem, de nem nagyon számít, ettől függetlenül én azért kenegettem. Egyébként a kék lukácsot amúgy is ajánlom, én minden apróbb sérülésre is azt szoktam kenni és sokkal hamarabb gyógyul tőle (sajnos elég kis szerencsétlen kutyám van, sérült már meg az orra, tappancsa, kapott bele 2kg-os mini yorki, szóval nálunk szinte már fogyóeszköz ez a krém :D)

2019. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nyalta.Amíg nem mész orvoshoz, legyen rajta a gallér.

Azért egy hónap sok a varratszedésig. Mivel azt írtad, 13-án műtötték és 13-án vinnéd varratszedésre. Általában max 10 napig hagyják bent. Utána már megkeményedik, szúr.

2019. aug. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

10 nap után szoktak varratot szedni, nem egy hónap múlva, miért vár ennyit a doki?


Én keresnék egy másik dokit és sebkontrollra is már hozzá vinném, elmondod neki mi a szitu, mikor műtötték és azt, hogy aki műtötte az egy hónap után akarta csak kiszedni a varratot. Normális doki ellátja majd a kutyád és kiszedi a varrazot is időben, attól függetlenül, hogy nem ott lett műtve.


Betadine bármennyiszer mehet rá, fertőtlenítő, semmi más.

Mi sebkezelésre még aloe vera "emergency spray" - t használtunk, csak párszor ráfújtam a sebre és ennyi. Gyulladáscsökkentő hatású. De a kék lukács is nagyon jó, amit előttem ajánlottak.


Én azért a játékkal vigyáznék, nem nagyon kéne ugráljon meg kergetőzzön, mert a varrat még kiszakadhat.

De hallottam már olyat is, hogy ivartalanított macskának kiszedték a varratot úgyhogy kiengedték az udvarra a macskának meg szétszakadt a sebe és elpusztult azon nyomban. Szóval még varratszedés után is várnék amíg normálisan be nem gyógyul.


A gallér meg folyamatosan legyen a kutyán, ha belenyal a sebébe nélküle.

2019. aug. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most latom hogy elirtam. 23- an vinnenk. Most penteken.

Ezert is vagyok tanacstalan vhogy most elvigyem e egy nappal elotte

2019. aug. 22. 00:14
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es tanacsokat mindenkinek!
2019. aug. 22. 00:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!