Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kinti macskáim...

Mit csináljak a kinti macskáimmal sötétedés után?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Van 2 db 7 hónapos kinti cicám. Mindkettő ivartalanított lány.

Ezeket a macskákat egyik ismerősömtől hoztuk el, mert ők befogadtak egy kóbor anyamacskát, aki 2 napra rá megszült, miután befogadták.

A kölykök kezelve lettek, féregtelenítés, oltás, bolha és élősködő ellenes szerekkel, állatorvoshoz vittük stb.

Nem érezték magukat jól nálunk a lakásban, 2-3 napig csak a sarokban ültek vagy nyávogva nézték az ajtót és kaparták is.

Hiába a sok játék, foglalkozás, nekik csak az volt a vágyuk, hogy menjenek ki.

Úgy voltunk vele, ha nem szeretnék itt lenni, nem érzik itt magukat jól, akkor visszavisszük ahonnan hoztuk, nem akarunk rosszat a cicáknak.

Aztán felhívtuk az illetőt, elmondtuk nekik mi a gond, erre ő megmondta, hogy persze, hogy ilyenek, hiszen ők kint tartották, ezek kinti ciák, így ezért utálnak a lakásban maradni. Nekik is kint voltak, csak a nyári konyhára voltak beengedve, mert ott nyáron hűvös, télen pedig meleg van.

Oké, akkor mondom csinálok kint nekik a hátsó melléképületből egy fajin kis helyet, ahol tudnak este aludni.

Betettem a régi ágyamnak a nagy vastrag matracát, vettem nekik direkt macska ágyat, vettem macskajátékokat, berendeztem a helységet, hogy ha kint is vannak, legyen egy helyük, ahol tudnak bent is lenni, ha épp ahhoz van kedvük.

Ez a dolog bevállt, tökéletesen működött ez, hogy nappal kint vannak, ha álmosak voltak bementek oda, néha a házba is bejönnek, 10 percre lefekszenek a kanapéra, dorombolnak, simogatom őket, aztán már mennek is ki és kint várják a kinti játékaikkal a folytatást...Szeretek velük játszani, valamikor egyhuzamban 2-3 órát is.


A probléma kb egy hónapja kezdődött el, mikor már nem csak az udvarunkon szaladgáltak, hanem kezdtek érdeklődni a szomszéd, a szomszéd macskák után, már kint fedezték fel a dolgokat.

Napközben nem volt gond, akkor főleg itthon voltak az udvaron vagy a helyükön.

Éjszaka kezdtek el vándorolni itt pár háznyi távolságban.

De egy ideig semmi gond nem is volt ezzel.

Aztán mikor már a jeleit mutatták, hogy ivarérettek lettek, azonnal ivartalanítva lettek.

Utána picit úgy érzem lenyugodtak.


Most a héten történt meg a nagy baj. Este mentem etetetni a szokásos időpontban a cicákat és csak az egyik jött elő.

Kettő helyre szoktak feküdni, a már emlitett kinti lakóhelyükön illetve van egy másik épület is, az is nyitva nekik kis résen hogy betudjnak menni.

Keresem a cicát, sehol semmi.

Mondom ez nekem fucsa. Kimentem a ház elé és csak annyit láttam, hogy a cica ott fekszik a szemben lévő ház előtt és nem tud mozdulni.

Azonnal hoztuk be, folyt belőle a vér... a sz.r..

Behoztuk, elláttuk, amennyire tudtuk addig, amíg nem tudtuk vinni reggel a dokihoz, mivel egy környékbeli orvost se tudtunk elérni éjszaka.

Másnap már megis műtötték.... az egyik hátsó lába szilánkosra tört és a medencéje is eltört.

De hála a profi orvosnak sikerült megműtenie és megmentenie a cicát.

Most már jól van, a körülményekhez képest. Természetesen be van zárva a helyére, kb egész nap ott vagyunk vele felváltva. A másik cicust így sajnos nem tudjuk beengedni hozzá, mivel a doki megmondta, hogy semmiképp sem, ne hogy játékból összetörje vagy bántsa.

Már járni tud óvatosan, enni is eszik magától.


A kérdésem a következő tehát: Az szerintetek megoldás lenne e, ha a macskákat ahhoz szoktatom, hogy sötétedés után már csak bent vannak a helyükön és nem engedem el őket sehová?

Nem szeretném ha baleset érné őket este. Mert este vannak így elemükben. De úgy gondoltam, ha délután jól kifárasztom őket játékkal, akkor talán estére fáradtak lesznek és nyugodtan aludnának reggelig.


A helyükön egyébként megmaradnak, ott nincs bajuk mint a lakában, ivartalanítás után is ott voltak, és jól viselték.



2019. okt. 6. 16:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1. Macskakifutó, vagy macskabiztossá tenni a kertet (nem kevés költség és idő ráfordítás jól megcsinálni

2. Beszoktatod a lakásba. Nehéz lesz, sokáig fog tartani. 1-2 hónap biztosan, addig az őrületbe fognak kergetni.

3. Belenyugszol, hogy kinti-benti macskáknál benne van a pakliban, hogy elüti egy autó, vagy megöli a szomszéd kutyája. Az éjszakai nem sok értelme, nappal is bajuk eshet, bár tény, hogy a macskák éjszaka szeretnek inkább kujtorogni, de ha éjjel nem tehetik, akkor nappal fognak.


Szóval ezek a lehetőségeid.

2019. okt. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sajnos a kinti macska tartásnak megvannak a veszélyei. A környéken is rengeteg macska van, pl a két szomszédban is, egyiknek kinti már jó öreg macska, a másik ak kinti benti van, az is egy 9 év körüli macska. Érdekes mód miért az enyémet uti el pont az autó, mikor más kinti, szinte rideg tartásában elő macska el él 14 évet. Volt egy haverom, neki volt egy macskája, 14 éves koráig élt, és ok aztán magukra sem költenek, nem hogy a macskara. Egyszer este kaja abból is a legolcsóbb és ennyi a macskával való törődés. Szinten ennek az illetőnek volt egy ivaros kandúr macskája, ugyanilyen rossz körülmények között, szar kaja, fakó, igénytelen szőrzet stb... ez a macska 8,5 évet élt, de ezt sem az Autó ütötte el, hanem macska AIDS-Ben halt meg. Az enyémeknek mindössze annyi bűne volt, hogy átment a másik oldalra, gondolom a szomszéd hasonló korú macskájával játszani. Különös
2019. okt. 8. 12:59
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, ez így szokott lenni. Tavaly ősszel a lakatlan telkünkre fialt egy nagyon vad kóbor cica, ott nevelgette az egy szem kölykét. Az anyát nem tudtam megközelíteni, de a kicsi nagyon éhes volt. Minden nap átjártam hozzá, vittem nekik enni, vittem friss vizet, vittem nekik hőszigetelt cicaházat. Próbáltam szelídíteni a kicsit, minden nap egyre közelebb jött, a végén már nyávogott is nekem. Megsimogatni sajnos soha nem tudtam, mert egyik nap nem jött elő, másnap pedig holtan találtam a szembeszomszéd udvarán. Tele van macskával az az utca, le se szarják őket a szomszédok, és semmi bajuk nincs. Pont ez a picike nem volt szerencsés, akinek a gondját viseltem. :(
2019. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!