Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem lehet a kiscicákat...

Miért nem lehet a kiscicákat megfogni amíg ki nem nyíilik a szemük?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy ha a mama megérzi a kicsiken az idegen szagot, nem fogja szoptatni. Nem tudom, hogy ennek mennyi a valóságalapja. Elképzelhető, hogy valóban idegen macska kölykeinél ez történne, de a saját cicánk kölykeit a születésük után azonnal megfogtam és odébbtettem, mert a kuckója helyett a nyers betonra ellett. Szó nélkül elfogadta és attól kezdve a kukcóban nevelgette a cicákat. A kuckó lepedőjét naponta cseréltem és mostam, nyilván ennek is volt "szaga", de ezt sem vette zokon, gyönyörű, egészséges cicákat nevelt.
2010. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van! De nem minden macska viseli ilyen jól, ha fogdossák a kölykeit. Van, amelyik zokon veszi, és elviszi egy olyan helyre, ami szerinte(!) biztonságos. Vagy nem eteti és éhen pusztulnak. Tényleg nem érdemes megfogni őket, míg picik.:)
2010. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A vadaknál és a nyulaknál szokott ilyen lenni.A macsekot nyugodtan megfoghatod nem lesz probléma!
2010. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg azért nem ajánlják hogy megfogjuk őket amíg nagyon picik mert vannak macskák akik emiatt nem törődnek a kis cicákkal vagy elviszi a kicsiket. Én mindig megkockáztattam ezt és megfogtam őket már pár óra múlva amint megszáradtak. Szerencsére eddig sosem történt semmi baj. Szerintem a legtöbb anya cica nem foglalkozik azzal hogy ha a gazdi fogdossa a piciket. Az már más kérdés hogy idegenekhez hogy viszonyulna.
2010. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Abból nem lehet semmi baj, ha megfogjuk a kismacskákat. Én minden kiscicát megfogtam kiskoromban, még azokat is, amiknek nagyon vad volt az anyjuk, de ezután is ugyanúgy szerette a kicsiket és nem hordta el őket. Az sem igaz, hogy majd nem akarja gondozni a kicsiket a szaguk miatt. A macskáknál nincs jelentősége a szagnak, de még a családba tartozásnak sem. Ezt onnan tudom, hogy az egyik cicám egyszer fölnevelt a saját kölykeivel együtt egy teljesen idegen kiscicát is.
2010. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!